Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet elhinni abból amit...

Mit lehet elhinni abból amit az interneten olvasunk?

Figyelt kérdés

Minden cikknek megvan a cáfolata is. Ez más témára is igaz, de most konkrétan az egészséges táplálkozásra gondolok, amikor én kutakodok a neten, olvasgatok, hogy mit együnk, mit igyunk, mert egészségesebben szeretnék élni, akkor megmagyárázzák, miért kell sok vizet inni, és megmagyarázzák azt is, miért egészségtelen ha sok vizet iszol, vagy miért kell rendszeresen banánt enni és ugyanakkor miért nem jó banánt enni, és hasonló társaik.

Minden cikk észérvekkel bizonyítja a maga igazát, amit egy laikus mint én elhihet, de akkor most honnan tudjam mi a jó és mi a rossz, mivel ártok, mivel használok, hogy döntsem el, hogy amit olvasok az igaz-e vagy sem?

Vannak olyan oldalak, amelyek biztonságosak, vagy egyáltalán akkor hol olvassak bármit az egészséges táplálkozásról?



2014. nov. 7. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb a 10%-a igaz (lehet, hogy sokat mondtam)
2014. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bizony nehéz megtudni, mi jó s mi nem... Ügyes kis fogásokkal érdekes dolgokat lehet "tudományosan bizonyítani", valós kísérleti eredményekkel alátámasztva...


Nos, én úgy járok el, hogy igyekszem nagyon puritán tényeket keresni, a test működése, ilyen-olyan tápanyagok és egyéb anyagok mennyisége... S ha nem is tudom, hogy valami igaz-e, ha nagyon sok különböző, egész hitelesnek látszó helyen leírják, akkor lehet benne valami.

Viszont annak eldöntésében, hogy mit egyek, kisebb részben tömegek tapasztalatára s logikára, nagyobb részben pedig a testem jelzéseire támaszkodom. Jobbat ugyanis nem tudok, de szerintem ez se rossz.

S ha valamit egész sokan károsnak tartanak, számomra egész hihető s nekem nem fontos, akkor azt hajlamos vagyok elhagyni. Sok vesztenivalóm nincs :)


Van, ami sosem érdekelt, eldöntöm én magam.

A banán jó cucc, ez számomra egyértelmű :) Vizet pedig annyit iszom, amennyit kívánok, nálam ez jól működik. Ha napi 2 pohárral innék, akkor azért változtatnék.

2014. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amire érdemes hallgatni az a builder.hu


Ott leírjak azokat az elveket amiket mindenkinek kovetni kene,rengeteg jó recept es cikk van. Ha nem erdekel a testepites,a táplalkozassal kapcsolatba akkor is ide erdemes jonni.


Amire NE!!!!! hallgass azok a női oldalak pl Femina.

Írnak par jó dolgot de emellett irtozatos baromsagokat is.

2014. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sowilo ***** válasza:

A builder.hu sem szentírás ám, de tényleg az egyik legjobb.


Amúgy nem ilyen egyszerű ám, hogy na most akkor ez a cikk jó, amaz meg nem. Kevés olyan cikk van, ami 100% igazság, de a 100% hülyeség sem gyakoribb. Na jó, az egy kicsit gyakoribb, de érted, miről hablatyolok.


Egyébként az internetes infókkal nem járunk rosszabbal mint a sokak által misztifikált könyvekkel, könyvet ma bárki írhat.


Azzal sem járunk jobban, ha csak azt hisszük el ami "tudományosan bizonyított", "hivatalosan elfogadott", "egy doktor/professzor/a pápa írta", "a statisztika kimutatja", stb. A statisztikát csak akkor hidd el, ha te magad hamisítod, tekintélyre hivatkozni sem jó, lefizetni bárkit le lehet aki valahol valamikor ledoktorált valamiből, a "hivatalosan elfogadott" maszlagot pedig annyival porig lehet alázni, hogy az iskolákban még mindig a táplálékpiramist tanítják.


Csak magadra számíthatsz, de tök egyszerű a módszer, amivel - szerintem -a legközelebb kerülhetsz "az igazsághoz". Elsősorban szerezz az alapvetőnél kicsit bővebb biológiai ismereteket. Értsd: hogyan működik az emberi szervezet, melyik kaja mit tartalmaz, és a többi. Erre egyébként a builder.hu is jó, de csak kezdésképp. Másodsorban pedig olvass el MINDENT, a szélsőségeket is. Olvasd el amit az orvos ír, olvasd el amit a vega ír, amit a paleós, amit a testépítő, fényevő, barlangi ogre, stb. Mindent. Aztán ezeket összeveted és a tudásod és a logikád segítségével kiválogatod a szarból a kukoricadarabkákat.


Kb ennyi. Gondolkozz önállóan, ne higgy senkinek feltétel nélkül.

2014. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben a témában senki sem birtokolja a bölcsek kövét. A builder.hu sem. Elméletek vannak, amiket ÉLŐ és legtöbbször 30-40 éves emberek gyártanak. Kedvenc példám Stuart Baker. Egyetemistáknak írt nagy sikerű táplálkozástanácsadó könyveket, ő meg 40 évesen meghalt. Nem egy olyan van, aki mást hirdet 50 évesen, mint amit tíz éve mondott. Mindenesetre a jogdíjakból ha szűken is, de megél. Egyetlen dologról van referenciánk, az apáink táplálkozásáról. Itt persze nem a ma 50-60 évesekre, hanem a már maghalt generációkra gondolok, akik hírből sem ismerték a művi, túlfinomított dolgokat. (Meg a betegségeket sem)
2014. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Amire érdemes hallgatni az a builder.hu"


Ez azért így erős kijelentés.Ott is írnak ám marhaságokat.


Kérdező,a legmegbízhatóbb amire támaszkodni lehet,az a saját józan eszed,és a tapasztalataid.Ezekre persze nehezebb rábízni magunkat,mert mindenhol azt írják,hogy ők tudják a tutit,és ezt egyszerűbb elfogadni,mint elhinni,hogy a testünk az egyik legjobb barátunk,és mi sem vagyunk buták,hogy ne érezzünk rá a kívánságaira.Akkor miért nem "beszélünk" vele őszintén? Az emberek manapság el vannak távolodva a saját testük jelzéseitől,elsősorban a médiának köszönhetően.Pedig nem olyan bonyolult:Figyelj oda a tested jelzéseire,miután megettél-megittál-valamit! hogy érzed magad tőle? energikus vagy,úgy érzed feltöltött,valami tápanyag dús ételt ettél? vagy épp ellenkezőleg? elnehezültél tőle? nem vagy olyan friss,érzed,hogy birkózik vele a gyomrod? Próbálj ki mindent,mindkét oldalról,hogy tisztán lásd a különbséget.

Saját példa:A finomított cukorról ugye olvasni rosszakat.Én most egy hónapja már nem eszem ilyen cukrot.Gyümölcsökkel,fahéjjal pótolom pl.Érezhető a változás,energikusabb vagyok,és érzem,hogy tényleg nincs rá szüksége a szervezetemnek,mert csak fölös kalóriát ad,fölöslegesen felpumpálja az inzulinszintet.egyik cukordózis után hirtelen felmegy a vércukor,aztán hirtelen le is esik,újra cukoréhséget generálva,így kialakul könnyen egy ördögi kör.Aztán ott a szétválasztó táplálkozás:Nem hittem benne eleinte.Volt bennem egy cinikus mosoly,hogy "Pörkölt krumplival,vagy tésztával,a legjobb dolgok,aki ebben kivetni valót talál,az nem egészen normális"kaja sznob" De aztán utánaolvastam alaposan,és kipróbáltam,mondtam mit veszthetek,mi van,ha tényleg működik? és működik.Érezhető a különbség aközött,amikor szénhidrátot eszem fehérjével,és amikor a kettőt külön.Sokkal könnyebb az emésztés ilyenkor,és több energia szabadul fel.

2014. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!