Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy magyarázzam el a 14 éves...

Hogy magyarázzam el a 14 éves vegetáriánus haveromnak, hogy a fejlődésben lévő szervezetnek mennyire fontosak az állati eredetű fehérjék és legalább addig egyen húst, amíg fiatal?

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. Ha vega akar lenni, legyen vega. Ő tudja, miért jó az neki.

Különben nem fontosak, megoldja másképp.

2014. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy.

Inkább nézz utána, hány egészséges, életerős ember soha nem evett húst. Művelődj, és tudd meg, hogy honnan származnak az állati eredetű fehérjékről szóló legendák. Annyit tanulj a témában, (ha már ekkora táplálkozási szakértőnek tartod magad,) hogy a fehérjéket nem közvetlenül bevonja magába a szervezet, hanem aminosavakból felépíti, minden esetben! aminosavak (eszenciálisak is!!! -- jegyezd a kulcsszavakat a kutatómunkádhoz!!) a húsban is vannak, és a növényekben is. A növények egyes fajtáiban nem mind, de a tudatosan összeválogatott, egymást kiegészítő növényi ételekben IGEN!


Ha a barátod CSAK annyit eszik, mint a vegyes táplálkozásúak, de hús nélkül (azaz csak egy kis köretet meg salátát) akkor persze kezdhetsz aggódni, mégpedig két okból:

- Ennyiből egészséges ember nem lakik jól, a vegetariánus sem. Aki nem eszik rendesen, annak lehet, hogy lelki okai vannak.

- A fenti módon táplálkozás NEM EGY TELJES VEGETARIÁNUS ÉTEL, csak saláta meg köret. A különbség ég és föld.

2014. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudod megmagyarázni neki. Ha majd komoly betegségei lesznek, akkor változtat ezen a hülyeségen.
2014. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
#3-as: egész pontosan milyen betegségekre gondolsz?
2014. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem gondolkodni kezd majd, és nem az agresszivitás lesz az élete mozgatórugója. Ez manapság komoly hátrány. :)
2014. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
#5 kinek? Ezt most nem értem. Vagy rossz helyre írtál?
2014. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem, gondolom a #3-mas ezekre gondolhatott, mint betegség. A vegasággal járnak. Meg a tisztább érzékelés is. :)
2014. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

???


Az agresszivitás a vegasággal jár??? Na, hallottam már zöldet, de ez új?

2014. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Felejtsd el. :) Helyesbítek; nem MINDENKI gondolkodik tőle tisztábban. Mondjuk kérdés, hogy mihez képest, ugye.
2014. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sima vegetáriánus, akkor eszik állati eredetű fehérjét, mi a gond?


Egyébként rengeteg gyerek felnő úgy, hogy sosem evett állati fehérjét, de ezzel nem akarok többet mondani, mint ami benne van, ez már távol esik az én világomtól. De hogy a húsban semmi eszenciális tápanyag nincs, amit ne tudna könnyen bevinni másból, az elég bizonyos.

Természetesen nagyon könnyen lehet vegaként hiányosan táplálkozni (de úgy is, hogy eszik húst, csak vegaként egyszerűbb, amennyiben nem tudatosan, nem változatosan, csak úgy ész nélkül csinálja), figyeljen oda egy kicsit :)

Én kiskorú vega koromban sajna kevesebbet tudtam a helyes táplálkozásról, de ettem mindenfélét, kivéve az ilyen húspótlék vackokat. Elég sok állati fehérjét is, persze.

2014. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!