Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha több hónapig...

Mit tegyek, ha több hónapig szedtem a béta karotint? Mivel üríthetem ki a szervezetemből?

Figyelt kérdés
9 hónapig szedtem. Kb.egy hónapja már nem. Hullik a hajam. Olvastam, h ez is lehet az oka. Voltam góckutatáson, de nem találták az okát. Okt. 9.óta hullik. Kb.akkor hagytam abba is. Mikor várhatok javulást? Más erre utaló tünetem nincs, de barnább lett a bőröm meg a hajam. Ha ez az oka vissza fog nőni a hajam vagy megölte a hajhagymákat?
2014. nov. 8. 11:22
 1/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

A béta karotinban nem pont az a jó (szemben az A vitaminnal) hogy csak annyit használ belőle a szervezet, amennyire szüksége van?

A hajhagymák tudtommal 0,5-1 évig túlélnek, onnantól kezdve, hogy eldobták a hajszálat, de kell pár hónap, amíg újraélednek a "hibernációt" kiváltó ok megszűnése után. Ezt csak hallottam, nem tapasztaltam.

Hajhullás egyéb okai lehetnek: vashiány, biotinhiány

A barnább bőrről és hajról nem tudok mit mondani.

2014. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sokat segítettél!

2014. nov. 8. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:
dohányzol?
2014. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem és nem is dohányoztam sosem.
2014. nov. 9. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!