Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen multivitamin& ásványi...

Milyen multivitamin& ásványi anyag tablettát szedjek télen?

Figyelt kérdés
Vegyes az étrendem, amennyire lehetséges a Bp-i supermarketek kínálatából, nem teljesértékű (nem viszem be mindennap a vitaminok,ásványi sók szükséges mennyiségét) az étrendem, mint ahogyan senkinek sem az. Nincsen betegségem, szóval csak megelőzésnek és karbantartásnak kellene szednem valamit így télen 3 hónapi kúrával. Mit ajánlasz?
2014. nov. 9. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szándékozol rá költeni?
2014. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs pénzbeli kórlát
2014. nov. 9. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor a Forever Living Daily-jét ajánlom, vagy ha nem akarsz rá ennyit költeni, akkor az Olimp Nutrition multivitaminjai is jók.


Itt láthatod őket:


[link]


[link]


Azért ezeket mondom, mert ezek szerves kötésű ásványi anyagokat tartalmaznak Pl glükonátok, ezek nagyon jól hasznosulnak.

A legtöbbi multivitamin sajnos szervetlen ásványi anyagokat tartalmaz, oxidok, kloridok...stb, amiknek jó esetben pár százaléka hasznosul, a többi kijön ahogy bement. Károsnak nem káros, csak semmit nem érnek. Ezért még száz forintot sem érdemes költeni az ilyen "átlag" multivitaminokra.

2014. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az egyiknek nincs is ott az összetétele, a másik pedig csak a normál RDÁ-t tartalmazza és irreálisan drága 5ezer Ft
2014. nov. 9. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Méhpempőt ajánlok, télen mindig tartok egy méhpempő kúrát és nem kapom el senkitől az influenzát, mégha összevissza köhögnek is mellettem.
2014. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne vedd meg, én csak ajánlottam. Azért is kérdeztem, hogy mennyit szánsz rá de akkor azt mondtad nincs korlát.


Én az FLP-t próbáltam és jó, akkor is ha csak normál RDA van benne, mert nem mindegy az arány...lehet valamiben pár vitaminból 1500 % RDA ha közben meg más elem nincs meg benne. Ez okozza általában az ásványi anyagok és vitaminok relatív hiányát. Mert egyik nélkül nem hasznosul a másik, vagy éppen egymás felszívódását gyengítik.


Egyébként az Olimpnak ha rákeresel a gugliban akkor máshol biztosan megtalálod az összetételét. A linkeket csak azért másoltam, hogy lásd őket, nem azért, hogy házhoz is szállítsam.


Egyébként szívesen!

2014. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

vagy

[link]

2014. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez egy pont télre összeválogatott szet [link] ezt érdemes szedni ?


Vagy ezt ? [link]

2014. dec. 2. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is a sciteceset linkeltem.
2014. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!