Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egésznap nem eszek semmit...

Ha egésznap nem eszek semmit (vagy csak reggel eszem egy-két falatot), akkor lesz vmi hatás? :-O

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ! :-)

2014. nov. 12. 18:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy ha nem eszem egész nap, csak este (akkor is keveset). Akkor lesz-e vmi? :-)
2014. nov. 12. 18:12
 2/7 anonim válasza:
49%

Már a nap végére le fogsz gyengülni. Sőt, valahol hallottam, hogy a reggeli rendszeres kihagyása cukorbetegséget is okozhat. Fogyni sem fogsz.


Szóval semmi pozitív.

2014. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Igen, lesz hatása, méghozzá pár napon belül úgy legyengülsz, hogy élvezheted csodás magyar kórházaink vendégszeretetét.
2014. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
64%
Szerintem inkábbv egyél, mert semmiképp sem egészsége ez a dolog.Inkább fogyassz sok gyümölcsöt, zöldséget ha fogyni akarsz!
2014. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Furák a válaszok.

Ha nem sokat eszik, akkor igenis várható fogyás, a kalóriadeficit nagy úr, az anyagcserelassításnak megvannak a korlátai. Persze koplaláskor az izmok is nagy veszélyben vannak, tuti megy le belőlük, hogy mennyi, az természetesen változó.

A gyengeségnek is van esélye, de hogy pár nap alatt kórház... Elég gyönge az, akivel ez történik. Kevés tapasztalatom van e téren, de 4 és fél nap evés nélkül, vaamint 11 nap nagyon minimális evéssel volt már az életemben (kíváncsiság, illetve pénzhiány miatt, az utóbbi esetben télen, fűtetlen házban)... Semmi különös nem történt. Persze fogytam és persze visszajött, nem az volt vele a célom.

Sokat számít persze, hogy mit csinál az ember (evés nélkül nem igazán fog keményen dolgozni vagy edzeni) s hogy mi az a kicsi, amit eszik... Illetve mennyi az a kevés.

2014. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(A 2 koplalós esetemnél fogyás alatt most kivételesen testsúlycsökkentést értettem, bizonyára izom-, zsír- és vízvesztés volt ismeretlen mértékben.)
2014. nov. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#5 – Van abban igazság, hogy az ételmegvonás következményeit eltúlózzák olykor, de ez sok esetben jogos, mert az emberek már átlátnak a kérdésen és tudják azt, hogy 10 lányból 8 lány nem kizárólag egy napon gondolja ezt megcsinálni, hanem lehetőleg minél többször.


Ezenkívül az ilyen kérdések önmagukban is kétesek : ha valaki anyagi okokból épp időleges éhezésre szorul, akkor az valószínűtlen, hogy az interneten kérdezzen rá arra, hogy mi fog vele történni, mert adott a szituáció és az van. Akár lesz következménye, akár nem, egy ilyen helyzetben levő személy inkább nem erre akarok gondolni, hanem arra, hogy minél gyorsabban túltegye magát az adott helyzeten.


Összevetve ezeket elég gyakran egyértelmű az, hogy kinek milyen szándéka van az adott kérdéssel.

A válasz tehát erre a kérdésre az, hogy : nem ideális még egy nap erejéig sem ezt tenni, viszont az esetleges következmények személyfüggőek. Pozitív hatások nem valószínűek, bár az időszakos böjtölőknek más véleménye van erről, szabad vagy az ő verziójukat is megtudni : [link]

2014. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!