Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ismerősöm minden reggel,...

Egy ismerősöm minden reggel, amikor felkel, egyből iszik 4-5 deciliter langyos vizet, és ezután reggelizik répát; szerintetek ez így egészséges?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm nem fogyókúrázik, tehát nem amiatt issza a vizet, hogy telítődjön azzal a gyomra és ne férjen bele annyi étel. Ennek az embernek épphogy roborálódni, erősödni kéne, illetve felszednie jó pár kilót. Ti mit tudtok azzal kapcsolatban, hogy az evés előtt elfogyasztott víz milyen hatással van az emésztésre; csökkenti-e az evés előtti 4-5 deciliter víz fogyasztása az emésztés hatékonyságát vagy a tápanyagok felszívódását, stb?

Köszönöm!



2012. nov. 26. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
éhgyomorra langyos/meleg víz segíti az emésztést. Nekem is ajánlotta orvos :)
2012. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A reggeli langyos vizet, arra szokták javasolni, hogy beinduljon a gyomor, és el tudja intézni reggel az ember a nagydolgát, ha az úgy magától nem menne.
2012. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

A reggel éhgyomorra fogyasztott langyos vagy meleg vízről én is azt hallottam, hogy megindítja az ürítést, de a kérdésem igazából nem erre vonatkozik, hanem olyasmire gondoltam például, hogy a nagy mennyiségű víz esetleg felhígítja az emésztőnedveket, emiatt csökkenhet-e az emésztés hatékonysága?

Azt tudom, hogy közvetlenül étkezés után nem javasolt inni, de vajon az evés előtti ivás is ellenjavallt?


(Hashajtás sem célja az ismerősömnek, egyszerűen a fent leírt szokást alakította ki.)

Köszönöm, hogy megírtátok a véleményeteket, sziasztok!

2012. nov. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!