Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegáknak is egészségtelen a...

Vegáknak is egészségtelen a túl sok tojás?

Figyelt kérdés

Véletlenül vega lettem. Nincs meggyőződésem vagy ilyesmi, csak nem kívánom a húst, és érdekes módon jobban is érzem magam nélküle. Viszont azóta kicsit meg vagyok lőve, hogy mit egyek, és nagyon sok tojást eszem. Zablepényt, banánpalacsintát, meg mindenfélét abból csinálok.

Ugye elvileg a koleszerin miatt para a sok tojás, de mivel nem eszem húst, meg csak kókuszzsírt használok, más koleszterin szint növelőt nem nagyon fogyasztok. Így is gáz? Egy héten 20-at simán megeszem.


2014. nov. 13. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A tojás NEM növeli a koleszterinszintet, és az egyik legegészségesebb élelmiszer. Nagyon sok vitamin van benne. Ehetsz belőle nyugodtan.
2014. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sowilo ***** válasza:
A koleszterinmítosz már megdőlt, ne félj tőle. Van olyan sportoló aki naponta eszik ennyit...
2014. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a tojással, koleszterint amúgyis termel a szervezet, mert kell neki.


Elég gyakran ehettél húst, ha meg vagy lőve :D Nekem elég zökkenőmentes volt a vegaság, az ebédeim addig is jobbára vegák voltak :) S annyi mindent lehet enni!


A vega paleo ketogén diéta sokkal trükkösebb. Vagy a nyersvegán :) Az utóbbi nem is menne nekem (nem mintha az előbbit betartanám, csak a jobb napjaim igen közel állnak hozzá), elsősorban a tojás hiánya miatt.

Napi 3 tojást nem tudok soknak tekinteni. Nekem az már-már az abszolút minimum, tojáshiányosabb időszakban (szeretem az ismerős tyúkoktól szerezni a tojásokat, s nem boltból, jelenleg 50 ft fölötti áron - ketrecest nem veszek, elég kompromisszum a mélyalmos is... de a környékbeli tyúkok hónapok óta alig tojnak).

Amúgyis remek cucc. Tojás nélkül nagyon oda kéne tennem magam a fehérjével kapcsolatban is, ami macerás lenne. De ízletes, sokoldalú... Alapélelmiszerem :) Ahogy írod, lepény, palacsinta, nekem a jobb kenyereimbe is kell... Jó édességeket ad, remek csokikrém készül belőle, rántott zöldségek, lecsó, a rántottát sem unnám meg soha... Főzelékhez (bár azt ritkán eszem) tükörtojás... Nehéz lenne nélküle.


Bocs, ha túl bő lére eresztettem.

2014. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!