Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy a gluténtól...

Lehetséges, hogy a gluténtól nem jó a gyomrom?

Figyelt kérdés

Többször észrevettem már, hogy ha lefekvés előtt tésztás ételt eszek, akkor reggelre furcsán kellemetlen érzés van a gyomromban, nem mondanám kifejezett fájdalomnak, nem is hányinger, de olyan "nehéznek" érzem, és a számban is kellemetlen ízt hagy.

Ma reggel nagyon korán reggeliztem egy szendvicset, és kb. másfél órával később ugyanezt éreztem.



2014. nov. 21. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Este lehet, hogy későn vagy sokat eszel , megterheli a gyomrod. Az sem mindegy, hogy mi van a szendvicsen.

Inkább csak beképzeled magadnak a rosszul létet.

2014. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Ha kipróbálod a diétát, és segít, akkor biztos az okoz bajt.
2014. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajtos, uborkás.

De a tésztaételek másfélék szoktak lenni, ezért is gondolom, hogy nem a "feltét" a ludas.

2014. nov. 21. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Az időpontok is számítanak , túl korán és későn ettél nehezen emészthetőt .
2014. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és biztos nem eszem túl magam, mert vacsorára összesen 40 g szénhidrátot ehetek.
2014. nov. 21. 19:03
 6/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
Én meg néha csak 30-at szoktam, megy viszomt mellé 25 gramm fehérje, ami 75-80 gramm sült csirkéből jön össze, és megy még mellé olaj meg zöldség is. mivel az uzsonnám elég sok, ennyivel is simán le tudom terhelni a gyomrom. Szóval azért mert csak 40 gramm CH a vacsorád, vannak még lehetőségek, amivel odacsaphatsz az emésztésnek.
2014. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, 30g szénhidráthoz én is meg tudok enni 2000 kalóriát, de igazából jóval többet is... :D


Ami a kérdést illeti: lehetséges, persze. Sokan nem bírják a glutént, különböző mértékben (egyesek szerint mindenki érzékeny rá, max. nem veszi észre). Nekem sem esik annyira jól, mint a nem glutén, bár ez a keményítőre is igaz. Nem leszek rosszul, de jobban érzem magam szénhidrátszegényen.


Kipróbálhatod egy időre, milyen glutén nélkül. Szerintem nagyon könnyű így étkezni, annak idején a párommal hirtelen hagytuk el, a cukorral és a tejtermékek zömével együtt (nálam a keményítő is minimalizálódott). Egy rövid ideig szerintem Te is kibírnád.

2014. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Julie S ***** válasza:
Lehetseges. Nekem emelygest okoztak a glutentartalmu gabonak, reggelente meg enni se birtam olyan rossz volt a gyomrom miattuk.
2014. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De még mennyire! A fiamnak seborrheája volt. Míg rá nem jöttünk, hogy a gluténtól van, akármivel kezeltük, nem javult.
2014. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!