Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit étrend krumplival és...

Paleolit étrend krumplival és rízzsel?

Figyelt kérdés
úgy is ér valamit a paleo étrend, ha a rizset és a krumplit nem hagyom ki belőle?

2014. nov. 25. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2014. nov. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Igen, ér! Nagyon ritkán én is eszem őket.


Csak ne kilószámra edd őket!

2014. nov. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Persze, hogy ér. Kihagysz egy csomó nem egészséges, nem paleo ételt. A rizs nem is káros (csak szénhidrátdús, macerálja az inzulint... amit amúgy egy kupac paleo étel is, persze), a krumpliról megoszlanak a vélemények, nekem nagy bajom nincs vele, csak a szénhidráttartalma nyom le kissé. A glutént és a tejet már nem érzem jónak, bár rosszul azoktól sem leszek, de azért van különbség a könnyed, energikus állapot és a kissé nyomott között...


Úgyhogy szerintem pont a jó végét fogod meg a dolgoknak :) Ha az eredmény nem is lesz paleo.


Ha engem kérdezel, a zöldborsót se hagyd ki, ártatlan, finom, kedves zöldség. Csak éppen vannak nyersen mérgező rokonai...

2014. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

na, örömmel olvasom, nem sokára át is állok az étrendre,

köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 25. 18:28
 5/10 Sowilo ***** válasza:
68%

Nagyjából 15-50g szénhidrát azért kell napi szinten paleolit étrend mellett is. Az izmaid és bizonyos szerveid teljesen át tudnak állni a ketózisra, de egyes szerveid meg csak részben, ilyen például az agy is. 50g-ig akkor kell elmenned, ha nehéz fizikai munkát, vagy erőedzést végzel, és ennek megfelelően magas a fehérjebeviteled. Erre azért van szükség, hogy ne legyen túl magas a kortizolszinted.


A krumpli ugye a lektintartalom miatt már kérdéses lehet, a rizst azt eheted, de csak kiegészítés jelleggel. Ki kell tapasztalnod, mennyire lesz szükséged.

2014. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.


A paleo nem azonos a ketogén étrenddel. Nem szerencsés keverni őket, és feleslegesen ketogén étrendre állítani a paleoval szimpatizálókat.


A ketózis eleinte egy csomó kellemetlenséggel jár, amitől aztán garantáltan elmegy mindenki kedve, aki szeretne egészségesebben étkezni, és ennek eredményeképpen jól megállapítja, hogy a paleo hülyeség. Ami nem igaz, csak félrevezették szegényt.


Fogyni ketogén diéta nélkül akár 200 gramm szénhidrát mellet is lehet, már ha ez acél, és elkerülsz egy rakás kellemetlenséget.


Nem szabad egy átlag, egyébként egészséges embert rábeszélni a ketogén diétára.


A paleoban is fogyasztunk szénhidrátot. pl gyümölcsök, zöldségek, gesztenye, olajos magvak formájában. Mivel ezek rost és víztartalma magas, egy átlag paleo étrend mellett nem tudsz égbekiáltó CH menyiséget magadhoz venni, felesleges szénhidrát számolással bíbelődni. Eleve aki elhagyja a kenyeret, péksüteményeket, és a cukrozott tejtermékeket, máris kb a harmadára veszi vissza a CH fogyasztását.


Ch-ból gyakorlati minimum nincs, de a fehérje védelméhez, vagyis ahhoz, hogy ne bontson a test izmot, kb napi 50 gramm kell. A ketózis kb. 100 gramm alatt kezdődik egyébként. Aki rosszul bírja a ketózist, annak a gyakorlati minimum 100-120 gramm/nap ezt személyes tapasztalatom alá is támasztja. Ennyinél kevesebb CH-val remegés, idegesség és farkaséhség jelentkezik, ami nem csak nekem, hanem a környezetemnek is kellemetlen.


Ezt a CH igényt növeli a testmozgás természetesen. Így egy közepesen aktív életmód mellett 180-220 gramm CH is nyugodtan lecsúszhat, főleg, ha ezek lassan felszívódó CH-ok, de mint mondtam, az alapelvek betartásával e felé nem is nagyon fogsz menni, felesleges görcsölni rajta.



Persze ha éppen a superbody-ra készül az ember az más... :-)


A paleo nem vallás és nem kényszer. Ha jól esik fogyasszál rizst. Már az is sokat tesz az egészségéért, aki elhagyja a glutént és a tejet, szóval nem kell ebből étrenderkölcsi kérdést csinálni.

2014. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 50 gramm minimum egyébként jó amit Swilo írt, de akkor ha semmit nem mozogsz. Ha mozogsz, főleg ha erőedzést végzel, akkor nagyon kevés az 50 gramm. Semmi izom nem fog épülni, és óriási lesz a sérülésveszély.


A testépítők sem a diétás szakaszban csúcsteljesítenek, csak izommegtartó edzéseket végeznek!


[link]

2014. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért vannak, akik ketogén diétával tömegelnek, sikeresen :D Bár gyakoribb, hogy szálkásításra használják, ezt meg is értem.


A paleo és a ketogén valóban teljesen más. Az első szigorúan paleo napomon 200g fölött vittem be szénhidrátot, s én nem eszem sok gyümölcsöt, ez inkább zöldségből jött (elég kalóriadús és zöldséges napom volt, éhes voltam egész nap) ;) Rengeteg szénhidrát is bevihető paleo mellett, de a keményítődús ételek kizárása miatt elég tipikus, hogy az ember szénhidrátbevitele leesik.

Nekem elég keményen oda kellett figyelnem, hogy 80 grammra szorítsam le a szénhidrátot paleo mellett...

Úgyhogy nem tudom, a ketogén hogy jön ide. A paleo többnyire nem ketogén s a ketogén többnyire nem paleo, bár úgy tűnik, kis hazánkban a ketósok sokszor paleóznak is. Külföldön ez közel sem ilyen egyértelmű, inkább extra nehezítésnek tekintik vagy eltűnődnek, paleózzanak vagy ketózzanak...

Részemről a "vega paleo keto, némi kilengéssel és sok zöldséggel, napi szinten nyersvegán ételekkel és többnyire édességgel" vonalat követem, nagyon élvezem s szerintem mindenki étkezzen úgy, ami neki és testének jó, hozzá passzol. A páromnak a számára ideális az, amit a kérdező is tervez, félig paleo, félig rizs és krumpli. Ő nem érzi jól magát, ha kevesebb a szénhidrát vagy arányaiban túl sok a zsír (ez utóbbi az édességekre nem vonatkozik)... Ugyanazt esszük, csak más körettel :)

2014. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sowilo ***** válasza:
58%

Na, akkor most jó lenne megállapítani, hogy a kérdező milyen paleo irányzatot is képvisel. :D

Én a ketogén paleót preferálom (# 6 okosan kell csinálni, és a 2-4 hetes átállást követően nem jelentkeznek az általad említett panaszok), de az egészen elvetemültek körében még nyersvegán ketogén paleó is létezik. Egyes irányzatokban meg pl. a gluténmentes gabonák(a kérdező példája) megengedettek. Utánanézek, hátha van fényevő paleó.


# 7

Bár nem vagyok testépítő, szertorna erőelemek megtanulásával, és erőemeléssel foglalkozok hobbi szinten, szépen fejlődök.


Kérdező: most hogy jól összezavartunk, megpróbálom összefoglalni a számodra fontos dolgokat: igen, eheted ezeket.

2014. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:D köszönöm a válaszokat!

januártól kezdem is az új étrendet,

amúgy ekcéma miatt fogom csinálni

2014. dec. 27. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!