Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy alulműködésnél...

Pajzsmirigy alulműködésnél szeretnék étrenddel kapcsolatos tanácsot kérni. Sok helyen olvasom, hogy térjünk át a gluténmentes étkezésre. Ez elengedhetetetlen?

Figyelt kérdés
Mert máshol meg azt olvasom, hogy elég, ha csökkentett szénhidráttartalmú ételeket eszünk. Ki milyen tanácsot kapott hasonló esetben?

2014. nov. 26. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a pajzsmirigy alulműködés nagyon gyakran kapcsolódik a lisztérzékenységgel. ezért ajánlják a gluténmentes étkezést. ha csak simán kevesebb szénhidrátot eszel, az nem lesz elég.
2014. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a szénhidráttal azért hozzák össze, mert a pajzsmirigy alulműködés gyakran jár együtt IR-el.

Amúgy én úgy tudom, hogy glutén és tejmentesen érdemes táplálkozni.

2014. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A cukrot már kiiktattam.

A gluténmentes étkezésről azt olvastam, hogy akár hizlalhat is, mert tele van szénhidráttal.

2014. nov. 26. 15:53
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszem. Ha a tésztafélék helyett zöldséget használsz, akkor biztos nem (akármelyik zöldség kevesebb Ch-t tartalmaz, mint a tészta) Gluténmentes gabonákban kb. ugyanannyi a ch, mint a gluténosban.
2014. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
gluténmentes akkor hizlal, ha a glutén helyett cukrot eszel.
2014. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mivan??? Én glutén- és laktózmentesen táplálkozom, de az étrendem nincs tele szénhidráttal. Ha kenyeret ennék folyton, akkor lenne tele :D Számomra fordítva logikus, de természetesen simán lehet szénhidrátdúsan gluténmentesen enni, hisz annyi gluténmentes és keményítődús vagy cukros étel van (igaz, a keményítő is cukor, összetett cukor). De ehetsz fehérjét és zsírt is...
2014. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
utolsó és te milyen változást tapasztaltál a glutén- és laktózmentességtől? én mostanában kezdegetek bele ebbe, a kérdezőhöz hasonlóan szintén pajzsmirigy-probléma (de nem alulműködés) miatt.
2014. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#7: Mivel alapvetően egészséges vagyok, semmi különös nem történt, csak valahogy könnyebben érzem magam evés után, mint amikor glutént és laktózt fogyasztottam. A túrót sosem "bírtam", mintha felpuffadtam volna tőle (nem vagyok otthon a puffadásban, lehet, hogy nem az volt, nem volt kellemetlen, csak hirtelen jóllaktam kevés túrótól is, ez eléggé irritált gyerekkoromban, amikor több palacsintát akartam enni egynél). Később a tejnél éreztem, hogy nem esik annyira jól, bár a házi még elment. Egy intenzív gluténes korszak után hirtelen megvilágosodtam, nekem ez sem az igazi... Örülök, hogy a testem nem rosszul lesz, csak enyhe jeleket ad nekem.

Időközben a keményítődús ételek is elmaradtak s rájöttem, hogy azok nélkül még jobb nekem. Azok zömét (pl. a rizst) nem tartom egészségtelennek semmiképp, csak éppen személy szerint nekem jobb az igen szénhidrátszegény étrend. Kellemesen jóllakott és energikus leszek tőle (már a saját verziómtól, elvégre ezt is lehet sokféleképpen csinálni). Különbözőek vagyunk, ami nekem maga a tökély, azt más nem bírná. Ezzel nincs is gond.

2014. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az én gluténmentes lisztkeverékemnek ezek az összetevői:


Összetevők: kukoricakeményítő, burgonyakeményítő, rizsliszt, kukoricaliszt, dextróz, almarost, burgonyarost, burgonya pehely, stabilizátor, térfogatnövelőszer


Azért ezek nem szénhidrátszegény dolgok, nem?

2014. nov. 26. 23:34
 10/22 anonim ***** válasza:

8-as: köszönöm szépen a leírást.


kérdező: nyilván vannak emberek, akik simán csak meg akarnak gazdagodni a gluténérzékenyeken.

ne ilyen szemetet egyél, hanem használj sima rizslisztet pl.

2014. nov. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!