Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezek lehetnek valamiféle...

Ezek lehetnek valamiféle rejtett lisztérzékenység tünetei? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra azt vettem észre, hogy piros pattanások jöttek ki az arcomon, amelyek nem múltak el, olyan apró piros pattanások, amelyek pl. gyógyszerallergia esetén szoktak megjelenni. Ez 2-3 éve volt.

Nagyon sok egyéb, nagyobb pattanásom is volt és mitesszer is gyakran keletkezett az orromon.

Gluténmentes diétára váltva ezek a tünetek megszűntek, illetve jelentősen enyhültek.

Ha sokat eszem például süteményből, vagy kenyérből napközben, akkor éjszaka szinte biztos hogy felébreszt a fájdalom, amely a lábfejben vagy a vádliban lévő izmok begörcsölése miatt keletkeztek, amely valószínűleg a magnéziumhiány miatt van, mert ha szedem a Magne B6-ot, akkor nem jelentkeznek, illetve ha túl sok lisztes dolgot eszem, van hogy gyógyszerbevétel esetén is jelentkezik ez.

Vérképen (általános vizsgálat, nem a gluténallergia kiderítésére) nem lehet semmit látni, orvos azt mondta, hogy biztosan nincs gluténérzékenységem, mert akkor nemcsak a magnézium felszívódása, hanem a kálium és még pár nyomelem felszívódásával is probléma lenne.

Érdemes kivizsgáltatni ezt hogy mi okozza a tüneteket?

Félnék kivizsgáltatni, mert tudom hogy a végleges diagnózis kimondásához ragaszkodnának a béltükrözéshez vagy gyomortükrözéshez, én meg már szenvedtem épp eleget egész életemben ahhoz hogy ezt ne hagyjam... Éppen nemrég hallotttam beszélgetést orvossal a médiában, aki mondta, hogy szükséges a tükrözés...


Mi lehet ez, van más is akinek volt ilyen?

Néha akkor is jelentkezik a magnéziumhiány ha nem fogyasztok glutént, vagy esetleg csak nem tudok róla hogy fogyasztottam aztán mégis, sok felvágottban is használják állagjavítónak állítólag.



2014. okt. 30. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is évekig csak magnéziumhiányom volt, legalább 10 éve küzdöttem vele. Később jött a vashiány, ekcéma, majd sok év múlva a többi (hasmenés, K-vitamin hiány stb.) Nekem puffadt is a hasam, egyre többször. Gasztroenterológián vérvétellel is megállapítható (az esetek nagy százalékában) és nem is mindenhol ragaszkodnak a biopsziához.

Amúgy meg gluténmentes étrendet bárki tarthat :)

2014. okt. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység és a gluténérzékenység nem pontosan ugyanaz. Ha jól tudom, a gluténérzékenységen belül csak egy szelet a lisztérzékenység.

Nekem is csináltak lisztérzékenység vértesztet, negatív lett, utána csináltattam ételintolerancia tesztet, ami gyengén pozitív lett gluténra.

Én voltam gyomortükrözésen, tényleg nem kellemes, de azon kívül, hogy nyombélgyulladásom van, semmi nem derült ki, utána küldtek el külön lisztérzékenység vértesztre.


Azt nem merem mondani, h ne menj orvoshoz, mert menj, de azért a magyar orvosok nem annyira értenek az emberi testhez, mint azt gondolják magukról, nekem rengeteg butaságot összehordtak. Vizsgálatokat el tudnak végezni, de a ritkább felszívódási zavarokhoz és tüneteihez nem nagyon értenek.

Igazából szerintem a gluténmentes diéta a döntő, ha attól jobban leszel 1-2 hónap után, majd eszel egy kis kenyeret, és visszatérnek a tünetek, akkor valószínű, hogy nem bírod a glutént. És igen, elég nehéz elkerülni a glutént, én például csak házi felvágottat eszek, amit a piacon veszünk.

Nekem még nem biztos, h mi a bajom, ahogy neked sem, csak annyit tudok tanácsolni,h nem vedd készpénznek, amit az orvosok mondanak, és érdemes diétával is próbálkozni, meg laborvizsgálatokkal.

2014. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen lehet gluténallergia, de lehet más is, van már sokféle allergiavizsgálat, tutit szerintem azért nem a vér hanem a biopszia ad. Gluténmentes ételrecepteket innen veszem: [link] minél előbb jelentkezz be dokihoz, nálunk nem volt rövid idő bejutni aztán míg a vizsgálatok meg az eredmények megjönnek az is idő hacsak nem akarsz csillagászati összegekért magánorvoshoz menni.
2014. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!