Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lisztérzékenységem által...

A lisztérzékenységem által okozott reflux miatti puffadás mikor fog enyhülni?

Figyelt kérdés
Múlt héten derítették ki, hogy lisztérzékeny vagyok, és azt mondták hogy az okozza az 1 éve tartó refluxomat(meg az extrasystolekat,depressziót,pánikbetegséget stb.). Az lenne a kérdésem, hogy a tünetek mikor enyhülnek? Már 1 hete diétázom, de minden reggel bélpuffadásokkal szenvedek, és olykor a gyomrom is hányingerig puffad. Köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 27. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor a bélbolyhaid regenerálódtak - 2 hét, egy hónap, vagy több.
2014. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont tegnap voltam előadáson (orvosok tartották lisztérzékenységről), azt mondták, a tünetek általában 2-3 hét után enyhülnek, de az első 3 havi kontrollon még pozitivak szoktak lenni az értékek, a 6 havi kontrollnál már általában negativak, de még nem mindenkinél. 1 éves kontrollon már ritka a határérték feletti érték, ha jól diétázik a beteg.

Én is LÉ vagyok, nekem durva hasmenésem volt, ami 1 hét alatt egész sokat javult, de a puffadás, haskorgás megszűnéséhez kellett 1-2 hónap.

Figyelj oda a diétára nagyon, és az első hónapban ne fogyassz tejterméket - ha nem mondták volna.

2014. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nekem konkrétan egy eredmény se mutatta ki a LÉ-et, de a gasztroenterológusom mindent összevetve megállapította, hogy az vagyok.

Akkor türelmesen várok.: )

2014. nov. 28. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:
És mi alapján mondta ki akkor a diagnózist? Tükrözés?
2014. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, tükröztek de az csak a refluxot mutatta. A véremben valami antitest picit meg van emelkedve, és a kálcium és vérszegénységből, meg a hasi panaszaimból megállapította, hogy az vagyok, csak olyan típus, hogy a tünetek hamarabb jelentkeztek, mint hogy ki lehessen azt pontosan mutatni.
2014. nov. 29. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a megemelkedett antitest érték már ki tudja mutatni. A diétával boldogulsz? Szólj, ha kell segítség :)
2014. nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Boldogulok köszönöm.:) Sütök magamnak kenyeret, odafigyelek mindenre, csak hiányoznak a gyorskaják, főleg a kfc

: D

2014. nov. 30. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!