Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek normális?

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Újonnan szintetikus bogyókat szednek fogyás gyanánt. Kis faluban lakok körülbelül mindenkit ismerek így tudom is, hogy kiszed ilyeneket. 2-3 éves szedés után, viszont megfigyeltem, hogy aki még mindig szedi annak valamilyen szervkárosodás történik. Biológusként meg is próbálom lebeszélni őket a szedésről, de ők nem teszik csak, hogy soványak legyenek. Én 170 vagyok 60kg-al és soha nem voltam túlsúlyos, nem ettem túl magam. Néhány irigykedett rám ezért is kezdett masszív gyógyszerszedésbe. Van egy aki a minap lett rosszul. Kihívták hozzá a doktort én hallottam és láttam is. A lábát fájlalta és mondta, hogy napok óta olyan mintha kutya marná (én egyből tudtam, mélyvénás trombózis). Az asszony 50 év körüli és egy év alatt adott le a bogyóval közel negyven kilót, ami nem normális a szervezet számára igen megterhelő főleg ha bogyót szed rá. A haja is erősen hullik és a fogai is elkezdtek a vitamin hiány miatt kipotyogni. A vitamin hiánya okozhat thrombus képződést, ami a sérült érfalon kitapad. A gyógyszer valószínűleg szöveti és érkárosodást is okoz. Két másik eset is volt szintén bogyó evők akik annyira rosszul lettek, hogy mentőt hívtak ki hozzájuk. Tavaly volt szintén még egy eset annak tönkre ment az inzulintermelése egy életre lőnie kell miatta (az orvos azt mondta neki állítása szerint, hogy valamilyen szintetikus szer tette tönkre a hasnyálmirigyét). Néhány okos rám hallgatott évek óta győzködöm őket, hogy ne tömködjenek ilyeneket magukba mert ez káros, inkább egyenek sokkal kevesebbet. Akik leálltak sokkal többet szedtek vissza és meg is bánták, most meg félnek, hogy mi is lesz a következménye, ugyanis elmagyaráztam nekik, hogy ezek a vackok nem teszteltek csak hirtelen piacra dobott termékek, melynek hosszútávú hatása ismeretlen. A tünetek hosszú szedés után megfigyeléseim szerint 3-4 évvel jelentkeznek főként keringési betegség formájában és az leállás után az abnormális súlygyarapodás. Fő betegség a már említett hasnyálmirigy tünet és a rosszullétek, valamint az ion veszteségek (kimossa a szervezetből az összes iont). Fiatal vagyok még 22 éves, de tisztában vagyok vele, hogy előttem áll még a gyermekvállalás (1-2 szülés) és meghízhatok, de kérek mindenkit, hogy ha szed ilyen bogyókat ne folytassa, vagy ne is kezdje el, mert a megfigyeléseim alapján két véglet lehet: rövidtávú szedés után beálló jojó effektus, hosszútávon degeneratív károsodások a létfontosságú szervekben és kóros ion kimosódás. Kíváncsi vagyok ezeknek milyen mértékű csontritkulása lesz? A megfigyelést még folytatom és ígérem, ha lesznek fejlemények rögzítem. Nem vagyok orvos csak biológus, de értek a szervezethez, mert kell értenem hozzá és ezt nem támogatom semmiféleképpen. A biciklizés a legjobb sport a futás nagyon terheli a porcokat (gyakori leválás előfordul) és ha felhagy az ember vele szintén beáll az effektus (meghízik és van eset, hogy rászokik a bogyóra).
2014. dec. 5. 23:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm szemműtétre is elakart menni. Szerencsére lebeszéltem róla. Elmondtam a káros utóhatásait (rossz esetben vakság, csökkenhet az éjszakai látás, vezetés közben koncentrikus köröket láthat). Mivel én is szemüveges vagyok tisztában vagyok a látás fontosságával is ezért még a kontaktlencsét sem ajánlom. Meséltem egyszer egy barátomnak milyen ki nyavajások megbújhatnak egy lencse alatt erre azóta nem használ ő se lencsét, visszatért a régi szemüvegéhez.
2014. dec. 6. 00:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért van egy olyan érzésem, hogy te sem vagy teljesen százas...


Nem azért amit írtál, sokkal inkább a "hogyan" miatt, de akad pár ostobaság is.

2014. dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!