Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epebántalmakkor milyen ételeke...

Epebántalmakkor milyen ételeket fogyaszthatok?

Figyelt kérdés
Nincs epekövem, csak néha besürűsödik az epém (epesár) és pár napig erős fájdalmaim vannak.
2014. dec. 8. 06:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell enned zsíros ételeket is módjával. De egyél feketeretket, vagy igyál feketereklevet. Az többet ér, mint a gyógyszerek és a diéta.
2014. dec. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
egyel tobbszor tojast. lehetoleg valamilyen zsiradekban kisutve.
2014. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehogy zsiros etelt egyel, vagy tojast! Az a legrosszabb.

Sajnos a tuneteket barmi okozhatja. Tapasztalatbol mondom, igaz nekem epekovem volt es tavaly kivettek az epeholyagomat. :(

Ajanlom, hogy igyal epere valo vagyis majtisztito teat. A gyogyszertarban vehetsz, de ovatosan idd, mert ha esetleg megis van mar ko is az epeben elindithatja es akkor surgos mutet kell. Ha szeretned irj e-mail cimet privatban bescennelem a papirt amit kaptam a mutet utan a etrenddel es elkuldom neked. Az nem kronkret etrend, csak altalanos, de sok ahoz, hogy leirjam. Benne van miket kell kerulni es miket lehet. Szerintem neked is jo lenne.

2014. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig kell zsírosat és tojást is enni. Csak akkor nem fog pangani az epeváladék. Nekem is orvos mondta, de olvastam is erről sokat.
2014. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fura, egyik orvos azt mondja a masik ezt. En tapasztaltam milyen aldasos tud lenni egy kis epegorcs a nehezebb etelek utan. Vegulis, mi az az apro fajdalom, mikor a csempet probalom leszedni, hogy eltereljem a figyelmem. De igazad van, nyugodtan egyen ilyesmit. Majd megtapasztalja es amugy is 10 etkezesbol lehet csak egyszer fog fajni utanna.
2014. dec. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nehogy zsiros etelt egyel, vagy tojast! Az a legrosszabb."


Pont az lenne a lenyeg, hogy megdolgoztassa az epejet, hogy ne legyen pangas benne. A tojas erre a legmegfelelobb.

2014. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
NAgyon kedvesek vagytok,h. válaszoltatok és ennyien, csak nem tudom merre szakadjak. :) majd kitapasztalom ... és leirom melyik jó és melyik nem.. :) Bár ezután a pár nap után semmi féleképpen nem, inkább koplalok.
2014. dec. 8. 10:19
 8/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Van epehólyagom. Van két epekövem. Soha nem ékelődtek még be, elvannak, de van egy-két dolog, amibe bezavarnak, ezért oda kell figyelnem, mit eszem.


Epeömlést nyilván zsírral tudsz előidézni (pl tojás), nálad gondolom pont ez lenne a lényeg. Tehát neked zsírosat kell!!! enned reggelre. A cukros pékárú magában neked nem jó (ill. neked sem jó).


epe nélkül pedig a közepes láncú zsírsavakból (MCT) álló zsiradékokat tudod megemészteni (tejzsír, kókuszzsír). Bár a tejzsír elvileg full MCT, én a kemény és félkemény sajtokat nem bírom. A kókuszzsírt viszont igen.

A retek kétélű fegyver. Vagy semmi gondot nem okoz, vagy megöl. Embere válogatja. Nekem gondom van mindenféle nyers hagymával, más epések gond nélkül tolják.

hasznos:

#12-es komment

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__4876925..

2014. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát érdekes dolgok vannak, az a legnagyobb problémám,hogy nem tudok diétázni,,,:( Hiába próbálom..nem megy, ha én megóhajtok valamit azt meg kell,hogy egyem,,, és ilyenkor nem érdekelnek a következmények... :) de azért köszönöm a sok választ,okosabb lettem. :) Ha vannak még okosságok, pl.: diétás házi parasztkolbászok,,, vagy hasonlók szivesen olvasom. ;) :D
2014. dec. 12. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!