Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az szerintetek betegség, ha...

Az szerintetek betegség, ha napi maximum egyszer eszek csak?

Figyelt kérdés

15/L

Nem reggelizek suli előtt, suliba sosem viszek tízórait, és mikor hazaértek a suliból ebédelek egyet, és ennyi.(du. 3-4 óra)

Este semmi vacsora, se nasi, se semmi. Tehát napi egyszeri étkezés. És nem érzek éhséget. Ez betegség jele lehet, vagy netán a serdülő kor egy ilyen "része"?



2014. dec. 12. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ettől leszel majd beteg, nem ez maga a betegség.
2014. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem hordtam sohasem tízórait, csak a suli után ebédeltem és később még valami falatot. Sosem éreztem a hátrányát és már hetvenen is túl vagyok.
2014. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem betegség. Kivéve, ha közben megy a sok édesség, mert abból tényleg a lesz. A szervezetnek az az ideális ha kb. 3 óránként jut megfelelő tápanyaghoz. Nem véletlenül ettek régen is napi ötször ha lehetett (plusz ugye egy nagy étkezés megterhelheti a gyomrot, elálmosodhatsz tőle a vércukor ingadozás miatt, ami szintén nem jó).

Ha lehet figyelj oda, hogy reggelire valamit egyél. Legrosszabb esetben is valamiféle gyümölcsjoghurt vagy kakaó, egy gyümölcs, bármi.

Lehet csak egy ilyen rész, de válhat megszokássá is. Tényleg le lehet így élni akárhány évet. Azonban bele is lehet betegedni. Gyomor problémát, túlzott soványságot, vagy akár hízást is okozhat (a szervezet tartalékol). Figyeld magad, a tested megadja a választ :)

2014. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egészséges szervezetnek elég a napi 1 étkezés (nyilván az bőséges).


A több étkezés igénye már sérült szervezetet jelent, cukorfüggést. Általában kialakul a napi több étkezés igénye, hiszen ócska kajákat eszünk már gyerekkorunktól kezdve.

2014. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia,

Javaslom hogy legalább reggel, ha éhes nem is vagy,igyál valamit. Én is ezt csináltam,nem ettem-nem ittam, viszont amióta rendesen eszem napi 5×, semmi baj a gyomrommal. Azelőtt minden héten minimum egyszer kiálltam tesiről, rosszul lettem nagyon kevés(maximum 1km) futástól is. Suliban leterhel a tanulás, ha más nem, igyál reggel vizet, vagy egyél valami gyümölcsöt, továbbá nekem a joghurt vált be:)

2017. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!