Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tej és tejtermékek potlására...

Tej és tejtermékek potlására mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves lány vagyok, és nem szeretem a tejet, sem joghurtot meg semmi tejtermék félét, sajtal sem állok nagy barátságban. csak pudingot szokom néha enni, de az sem viszem tulzásba.

Már kiskorom ota nem szeretem a tejet sajnos. És mivel a tej nagyon fontos a csontokra meg minden, ezért szeretnék valamit szedni, ami potolja. Láttam DM -ben sokfajta vitamin és kalcium meg ilyesmik vannak, de nem tudom melyik lenne jo ennek potlására.

Ha valaki tud segiteni, ajánlani valamit azt köszönöm.


2010. febr. 3. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A tej nem a felnőtt ember tápláléka, a többség meg sem tudja emészteni. Nem kell pótolni.


[link]

2010. febr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Viszont kálciumra és magnéziumra a felnőtt embernek is szüksége van!

A tejtermékeket elsősorban kálcium tartalma miatt fogyasztjuk, tehát neked olyan táplálékkiegészítőre van szükséged, ami tartalmaz Ca-t és Mg-t. Általában ez a felállítás a multivitaminokra jellemző, tehát érdemes lenne ezekkel próbálkoznod. Olcsóbb és egyszerűbb egy fajta kiegészítőt szedni, mint egy Ca-osat és egy Mg-osat. Ilyen multivitaminos készítmény pl. a Supradin. Bár, eddig nem figyeltem, de szerintem van a DM-nek saját márkás vitaminkészítménye.

2010. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a két választ, hasznosak voltak. Amint tudok utannanézek ezeknek.
2010. febr. 3. 08:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a dr. Chen patika koral kalciumát szedem.A természetes (korál) eredetű kálcium jó hatásfokkal szívódik fel,ki van egészítve tengeri eredetű (rák)kitozánnal,ginzenggel,D vitaminnal,magnéziummal és cinkkel.Természetes eredetű komplex készítmény.40 napra elég a doboz,és 1500 Ft. körüli áron szoktam a DM-ben vásárolni.Még a Tovíta is természetes,komplex készítmény,ai tojáshéjból készült.Nemrég olvastam valahol,hogy találtak egy régi falu ásatásakor jó állapotú csontokat.Kiderült,hogy a lakosság rendszeresen ,sok mákot fogyasztott.A mák mellett a szezámmagnak is magas a kalcium tartalma.
2010. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tejtermékek helyett fogyaszthatsz gabona, szója tejet, szója yoghurt, szója tejföl, stb... ezekkel gond nélkül élvezheted a régi ízeket.
2010. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tudod miben van sok kalcium ami tényleg hasznosul is? a szezámmagban(ha összeturmixolod nagyon finom szószokat,mártásokat készíthetsz belőle,keress rá)!

csak ezt senki nem mondja mert azt tanultuk hogy a tej erő, egészség pedig valójában pont hogy elvonja a csontokból a kalciumot mert nem nekünk való hanem a kisbocinak.

2010. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, most látom hogy egy előttem válaszoló már ajánlotta a szezámmagot.a mákban is sok van csak én azt nem szeretem.a fehérje pótlására pedig a tofut tudom ajánlani (ha nő vagy akkor mindenképp) ez is változatosan elkészíthető, tejföl, túró, sajt helyett is használhatod csak arra figyelj hogy jól fűszerezd meg mert önmagában semmilyen íze nincsen
2010. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!