Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenyeknek lehet...

Lisztérzékenyeknek lehet majonézt enni?

Figyelt kérdés
Vagy abból is csak olyat amire az van ráirva, hogy gluténmentes?
2007. okt. 28. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésedre nem tudom a választ sajnos! pontosabban arról se hallottam, hogy van liszt a majonézbe, de már...

viszont itt egy recept a diétás majonézre:

1 db főtt tojássárgáját, keverjünk el 1 dl joghurttal, majd sózzuk, borsozzuk, adjunk hozzá kevés citromlevet és mustárport (én a mustármagot megörlöm). édesítsük ízlés szerint!

tudom, hogy nem fogyókúra miatt kérded, de én csak ezt a receptet ismerem. csináld tejföllel, biztosan finomabb!

:)

2007. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A majonézben nincs liszt.

Olaj, tojás, só, citrom. Lehet benne más ízesítőanyag is: cukor, mustár, hagyma, fokhagyma, torma stb attól függően, hogy milyet akarsz, mihez készül. De liszt... az nem kell hozzá.

2007. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
A lisztérzékenység azt jelenti, hogy a Glutén nevű gabonafehérjére vagy allergiás.
2008. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is lisztérzékeny vagyok,használom a majonézeket,eddig soha nem ártott.(bár csak ritkán eszem)Többet sajnos nemtudok mondani.Üdv.
2008. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyomokban tartalmazhatnak glutént. A Grácia Majonézkrém garantáltan gluténmentes.
2009. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha magad csinálod, akkor igen, mert abban garantáltan csak az van, amit te beleteszel: olaj, tojás, só, mustár, ecet/citromlé stb.
2009. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Persze az otthon készített majonézekkel is kell vigyázni, mert a felhasznált mustár IS TARTALMAZHAT glutént, amiről pedig tudjuk, h a lisztérzékenyek első számú közellensége!!!
2010. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia

Én is lisztérzékeny vagyok, és mi mindig Univer termékeket használunk, mert azokban nincs glutén.

Amúgy elárulom, hogy általában igenis szokott lenni BÚZAkeményítő. Egy lisztérzékeny mit nem ehet?Búza rozs árpa zab.

Úgyhogy használj Univer termékeket :)

További szép napot!

2010. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam majonézt enni, de minden márkánál megnézem előtte az összetevőket. Általában nincs bennük.
2011. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cukimogyi01 válasza:
Nem mindegyiket. De például a Globus és Univer termékek gluténmentesek.
2014. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!