Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Douglas Graham: 80/10/10...

Douglas Graham: 80/10/10 diétájában a növényi csírákat hova sorolják?

Figyelt kérdés

Ugye 80% szénhidrát 10% fehérje 10% zsír.

Ételcsoportra lebontva 95% gyümölcs, 2-6% zöldség, 0-6% olajos mag.


Nincs főtt étel, se hús, hal, tojás, tejtermék, gabona vagy hüvelyes.


Ez utóbbiakhoz kérdezném, hogyha pl. a hajdinát (gabona) nem megfőzöm, hanem kicsíráztatom és a lencsét (hüvelyes) is hasonlóképp, akkor ezek ehetőek? És ha igen, akkor zöldségnek számítanak?


Kérem, olyanok írjanak akik tudnak erről valamit!



#gyümölcs #csíra #douglas graham
2014. dec. 28. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen ehetoek, es a zöldségnek számít.

De javaslom neked a Chronometer alkalmazást, ha tudsz angolul. Ebben szepen tudod irni h miből mennyit ettel grammra pontosan es kiírja es osszeszamolja neked mind százalékos mind grammnyi mennyiségre a vitaminokat stb. Ezt használom régóta es nagyon okos egy alkalmazás, de interneten is vezethető.

2014. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Én eddig kaloriabazis.hu-n számolgattam, de majd megpróbálkozom ezzel is.


Amúgy még szintén ehhez a témához lenne az a kérdésem, hogy a paradicsom, paprika, uborka (szóval a természöldségek) illetve a gomba az minek számít? Ezek le vannak írva valahol, a könyvben? Már kinéztem magamnak, hogy hol tudnám azt megszerezni, csak sajnos így ünnepek alatt nem igazán van nyitva semmi.

2014. dec. 28. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez eleg összetett, marmint nem lehet konkrétan besorolni, mint a gyumolcsot mert tobb benne a fehérje.


Egyszerűsítve a dolgot, amig nem bírod a könyvet beszerezni leírom neked: napi 2000-2500 kaloriara kell törekedni csak friss es nyers gyümölcsökből es zoldsegekbol nagyon minimális zsirbevitellel( avokado, olajos magvak csakis nyers es sótlan formában)

A sot kerüld el minden formában, először nehez lesz de 1-2 het utan hozzászokik a szervezet es megérzi az igazi ízeket, illatokat.


Napi etrend (kb., nem pontos mennyisegekkel)


Reggeli: nyaron: fel dinnye, telen: 1 liter frissen facsart narancslé (te facsard:))

Ebed: turmix 10 bananbol

Vacsi: egy nagy tál gyumolcs amit epp szeretsz, ra 2-3 órára egy óriási adag salata mindenfele zöldséggel vagy gyümölccsel amit szeretsz.


Remelem segítettem, es a legfontosabb h sose legyel éhes!

En heti egyszer eszem egy vagy fel avokadot, amugy semmi mas "zsír forrást" nem eszem es 2 eve tökéletesen vagyok:)

Olajos magvak nekem nem jok az emesztesemnek igy azt sem eszem.

Irj ha van meg kérdésed!:)

2014. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, vagyon sokat segített!
2014. dec. 29. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:
*nagyon
2014. dec. 29. 17:39
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nézed-e még ezt a kérdést, de ha igen, akkor itt a következő idegesítő kérdésem:

A savanyú káposzta, az mi?


Nyersnek nyers, azt hiszem. Csak ugye savanyított. De ettől még ehető, nem? Komolyan nem a kiskapukat próbálom keresgélni ezekkel a kérdésekkel, csak úgy felvetődnek bennem a gondolatok az ételekkel kapcsolatban.


Kategóriát nézve a káposzta lehetne leveles zöldség is akár, de gondolom a feldolgozás miatt már inkább csak kisebb mennyiségben javasolt fogyasztásra. Másrészt viszont úgy tudom, nagyon egészséges és magas a vitamintartalma. Kcal-ban elég alacsony, így a százalékokban nem igazán számít. Csak azért mégis, mit mond erről egy rutinosabb nyersevő?


Szigorú nyers vegán 80/10/10 étrendben fogyasztható-e a savanyított káposzta? És ha igen, akkor milyen mértékben?

2015. jan. 3. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Szoktam nézni a megvalaszolt kérdéseket igy felugrott most elso helyre:)

Lényegében nyers, de töménytelen mennyiségű so van benne, amit nem ajánl ez a fajta étkezés. A sok minőségtelen so pedig vizvisszatartashoz vezet, puffadast stb.

Ha sós ízére vágysz próbáld ki a Zeller szárt, metróban, sparban, Tescóban lehet kapni, egesz sós ize van:)

Persze kis mennyiségtől nem dől ossze a világ, de az igazi 811 étkezésben a savanyú káposzta nem támogatott!


Hogy állsz az étkezessel? Boldogulsz? Mennyire találod nehéznek? Előtte is vegan voltal?

2015. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eddig egészen jól megy, bár elég nehéz elérni a napi kalóriamennyiséget. Szerencsére eddig is vegán voltam, és most újévi időzítéssel gondoltam, hogy megpróbálkozhatnék a nyers étrenddel, aztán ezen belül találtam rá a 80/10/10-re. Sajnos pont nem jó az időzítés. :) Ilyenkor kevés a gyümi. Felváltva eszem almát és narancsot, amit amúgy szeretek, csak nem tudom meddig nem lesz ez így unalmas.


Húst 6 éves korom óta nem eszem, a többi állati eredetűt pár éve hagytam el. Néha még gondolok a francia Camambert sajtra, de egyébként nem hiányoznak. Csak ugye ezek a mostani elhagyások.. A gabonafélék, a hüvelyesek, a magvak és a főttek. Azért itt is volt egyfajta kötődés. A lencsefőzelék, a magvas kenyér, a tofus lecsó, a vegapizza, a fahéjas zabkása, az aszalt gyümölcsös sütik és a lenmagos-diós gombócok. Azért ennek is van egy konyha- és ízvilága, amit nehéz megváltoztatni. És a 80/10/10 sem könnyíti meg azzal, hogy "hasonló" ételeket kínálna. A salátalevél nem meleg, nem ropogós, nem puha, nem omlós, nem kérges, nem illatos és egyszerűen nem olyan, mint egy frissen kisült kenyér. A banánt imádom, de ez sajnos még mindig nem változtat a tényen, hogy a banán nem gombapörkölt. :)


Ennek ellenére viszont meglepő módon még bírom. Biztos az akaraterő és a kitartás. Na meg a kíváncsiság és újdonság hatása. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ezt az étrendet egy életen át képes leszek tartani (ok, így 1 hét után...) és szerintem télen tényleg nehezebb is, mert ilyenkor jobban vágyunk a melegre. Környezetben, érzelmekben és ételekben is. De még nem adtam fel, csinálom, amíg bírom. Eredetileg 1 hónapot szerettem volna adni ennek a nyers dolognak, addig legalább szeretnék kitartani, aztán utána majd meglátom, hogy hogyan megy tovább.

2015. jan. 4. 09:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan en is ezeken mentem at, mint te, bar en vegetarianusbol váltottam hirtelen nyers veganra.

Telen az tény h eleg nehez, mivel nekem ez a 2. Nyers telem sokkal jobban elem meg, mint a tavalyit. Tavaly telen nem is maradtam nyers mert egyszeruen nem volt ra lehetőségem eleg gyumolcsot beszerezni. De ugyanúgy tartottam a zsírt nagyon alacsonyan.

Nyaron lesz majd szuper, dinnye éjjel nappal illetve sok sok mar finomság mint barack, eper stb.

Szerintem telen nincs gond vele ha a vacsorát fott étellel pótoljuk ki, csak vannak fontos alapelvek itt is. A zsírt mindig alacsonyan kell tartani, olajat ilyenek ne adjunk hozza, sot se (ami nehez a fott étel el, mert ez adja az ízét), es csak vacsorára egyuk azt. A masik, hogy a fott etel elfogyasztása utana mar ne fogyasszunk gyumolcsot mert az nem tesz köt az emésztésnek.

Sok sikert!:))

2015. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!