Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik ásványianyagból és...

Melyik ásványianyagból és vitaminból mennyi az ajánlott napi bevitel? (17 éves lány vagyok) Mennyi a sok? Melyik mit véd, segít?

Figyelt kérdés
Kérlek mg-ban írjátok és nagyjából pontosan.
2008. aug. 26. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az ajánlott napi mennyiség (RDA) többszörösét fogyasztom több éve és nagyon jól érzem magam tőle.

A-vitamin 10000 NE,

D-vitamin 400 NE,

E-vitamin 400 NE,

C-vitamin 1000 mg,

B1-vitamin 300 mg,

B2-vitamin 50 mg,

Niacinamid 50 mg,

Panthothénsav 50 mg,

B6-vitamin 50 mg,

B12-vitamin 50 mcg,

Biotin 50 mcg, F

olsav 100 mcg,

Kolin 50 mg,

Inositol 50 mg,

PABA 50 mg,

Kalcium 500 mg,

Magnézium 250 mg,

Vas 18 mg,

Cink 15 mg,

Mangán 4 mg,

Réz 2 mg,

Kálium 45 mg,

Jód 225 mcg.

2008. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nemmegmondtam válasza:
Az hülyeség, hogy ajánlott napi bevitelt írnak elő az ásványi anyagokra. Ez olyan, minhta az egészségedet megszabnák. A betegségiparnak pont ez a célja, hogy azt higgyed a sok az káros. Ugyanis a szervezet ásványianyag raktárainak hiányát, pótolni kell lehetőleg szerves ásványi anyagokkal. Tehát az ásványvízzel se sokat érsz...Sokan azt, hiszik, ha "cseppkövek" vannak a szervezetükben az egészséges, mert az ásványvízben lényegében azok az anyagok vannak. Ha érdekel a téma, keress rá a szervezet elsavasodására, pl. már jel lehet rá a kopaszodás/hajhullás is, ugyanis a fejbőrben lévő raktár csappan meg először, majd fogszuvasodás (onnan vonja el a szervezet, ahonnan tudja). Gondolom a csontokig nem szívesen jutna el senki (csontritkulás).
2011. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!