Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kialakulhatott "energiafüggősé...

Kialakulhatott "energiafüggőség", vagy inkább koffeinfüggőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első vizsgaidőszakomat élem jelenleg, még 2 van hátra, és napok/hetek óta kávén és energiaitalon élek hogy tanuljak és felpörgessen, mellesleg én hatásosnak érzem a felpörgetést, de nem ez a lényeg.

Így a vége felé lazább vizsgák vannak szóval nem pörgetem annyira magam, és észrevettem hogy sokkal jobban érzem magam ha energiaitalt ittam, közvetlenebb vagyok a családhoz, barátokhoz és barátnőmhöz is, anélkül meg hamarabb felkapom a vizet, mondjuk alapból sem vagyok nyugodt típus. A kérdés lényegében megfogalmazódott a címben, mindössze annyi a további kérdésem hogy ez lehetséges, vagy csak placebo effektusom van? Ha ez lényeges, akkor hozzáteszem hogy közel 12 évet sportoltam, mostanában is eljárok futni néha, 2 éve hagytam abba az élsportolást, és szerintem abból is eredhet ez a "pörgésfüggés", csak az elmúlt másfél évben nem tapasztaltam (fél évig igen mert hiányzott a sport).



2015. jan. 15. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy inkább cukorfüggőség.
2015. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó, ha tudod, az energiaital nem adja az energiát, hanem a rejtett tartalékokat mozgósítja. Azokat a rejtett tartalékokat, melyeket a szervezet az immunrendszer megerősítésére tesz félre. Most a kiürült raktárakat próbálja feltölteni, ezért fáradtnak, erőtlennek és ingerültnek érzed magad.
2015. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Észrevettem hogy hányingert is okoz ha nem pörgök.. hát a cukorfüggőség egy érdekes dolog, mert ha köze van a vércukorhoz akkor az kilőve, ugyanis egy régebbi betegség kezelésének hatására a szervezetem túlbuzgóan dolgozza fel a cukrot, ezért szinte állandóan alacsony a vércukrom, ezért is kell pótolnom valamivel, az energiaitalra nem mondott az orvos semmit hogy különösebben ártana szóval ezért nem is említettem.
2015. jan. 16. 20:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!