Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az milyen, hogy a a mű emberek...

Az milyen, hogy a a mű emberek hirdetik a természetességet?

Figyelt kérdés
Szilikonos, zsírleszívottak cicák és fúcskák bizonygatják, hogy ők milyen természetesek, közben meg bolondítják a népet, hogy ők az egészségesek, és az egészséges ember alultáplált, zsír nélküli droid. Nem az elhízás mellett kampányolok, de hány nő, férfi életét, személyiségét, önértékelését teszik tönkre ezek az amügy iq 0 emberek. Normális emberek, aki valóban természetesek, ezek miatt miatt nem élhetik nyugodtan életüket. Még megis magyarázzák, hogy a "fittness v. sportos" kinézet a normál. Droid Réka, és párja is éllovasok ebben, de sokan mások is. Az egészség nevében teszik tönkre egészséges nők ezreinek énképét. Én, mint minden egészséges férfi kedves hölgyek bottal se piszkálnék meg egy ilyen direct masculinná tett csajt! Azok a pasik akik meg ezekre a nőkre buknak, (csak kizárólag az ilyenekre) csakis sajnálni tudom, mert akkor nekik a média mondja meg ki a szép.

2015. jan. 19. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Idolokra mindig szüksége volt a népnek. Most éppen ők vannak soron.
2015. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze kellenek példáképek, de nem lehet egy példakép káros.

Ez amúgy szerintem kimeríti a társadalomra veszélyességet. Bár a magyar törvények szerint taxatív fel kéne sorolni, hogy büntessék. viszont a photoshop (az alkalmas a megtévesztésre) és egyéb hazugságokkal hirdetett életmódok, egészégét ígérő ugrabugri programok ilyen mértékű propagálása, milliók életét keseríti meg.

Nem a sport ellen beszélek, az szép és jó, de hogy a természetes nők egészséges (mentális értelemben) élethez való jogát sértik, akik burkoltan azt mondják, hogy aki 50 kiló feletti, az duci...

Szóval ez világszinten egy igen komoly probléma, egy a sosem vagyok elég jó és elég szép érzés miatt, megcsonkított önérzetű emberek, illetve a túlzott testmozgás(nőknél) vagy diéta által fellépő alacsony test zsír miatti meddőség. Amúgy véleményem szerint a megtévesztést is megvalósítják ezek az emberek. És persze, mindent a saját (illetve szponzoraik által finanszírozott) kutatásaik alapján még kutatásaikkalmalátámasztják. Egyszerűen botrány! Necsak norbiesreka, nemzetkozi szinten is a tobbi alegeszsegember.

2015. jan. 19. 21:26
 3/11 Sowilo ***** válasza:
100%

Szerintem félreérted. Ez az egész fitness dolog alapból arról szól, hogy a mai átlagember életmódja alapvetően szar, és ezen javítani kell. A mai átlag étkezése borzalmasan egészségtelen, ráadásul a legtöbb embert hetekig rémálmok gyötrik, ha megemlítesz neki bármiféle testmozgást, sportot. Szerinted ez a normális? Aki törekszik az egészséges étkezésre, és edz, az nem azért teszi, mert a média ezt sulykolja belé, hanem mert szeretne egészséges maradni, és jól kinézni. Ennyi.


Aki "zsír nélküli droid", az nem alultáplált, hanem megfelelően táplált. Az emberi test akkor működik a legjobban, akkor egészséges, ha sportos, szálkás. Ezen nincs mit letagadni, ez szimpla biológia. Így lettünk megalkotva. Fitness modell szintet nyilván nem(nem is mondja senki, hogy lehetséges), de egy szép, egészséges testet bárki össze tud magának hozni, ha megvannak a megfelelő ismeretei a témában, mindenféle önsanyargatás és önértékelési problémák nélkül.


Az már egy másik dolog, hogy bizonyos sarlatánok, mint az említett Norbi, meg Rubint Réka ebből haszonszerzés céljából egy egészen elképesztően torz valamit csinálnak, és terjesztenek, ami miatt rengetegen önértékelési problémákkal küzdenek... de nem velük kell azonosítani ezt az egész jelenséget.

2015. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam fentebb, a testmozgással és a sporttal nekem sencs bajom. Rengeteg leki roncs csajt látok, es ennek az irracionalis dolognak valo megfeleles az oka. Nőknél viszont nemosztom a csupa izom elméletet, a nyugati világ meddőségi problémájának ez a fó alapja. Férfiak esetében hormonalis szinten normális az alacsonyabb testzsír arány. Nem kovernek kell lennie egy nonek, de a TÚLZÁSBA vitt mozgás, és a diéta egyik fő oka a társadalmi szinten igen magas meddőségnek. Szóval ha sok sport, akkor lányoknak sok kalória is kell. És kellenek zsírpárnák is, most meg ne kövezzetek, nem az úszógumikról beszélek. Ennyi. Amúgy a lustaság tényleg nem egészséges, de a TÚLZÁSBA vitt - ARÁNYTALAN - mozgás és kalóriabevitel az igenis egészségtelen. Lehet vannak egészségügyi előnyök is, mint kisebb esély a cukorbetegségre, stb. de fogamzás tekintetében biztosan hátrány. A Túlzásba vitt mozgás hormonális változásokat okoz. És hormonális szintű változás, még a tülzottan sportos életvitelt űző anyukák születendó gyermekeire is hatással lesznek. a szülő torz énképéről meg nem is beszélve.

A nagybetűt csak azért írtam, hogy kiemeljem, nem indulat :) .

Férfiaknál is okoz problémát a szinte 0 testzsír, másmilyet, nem termékenységre hatót, de hormonálisat. Egyébként a fiúknál is a túlzásbavitt sportok éppúgy önértékelési gondot is jelenthetnek. Nem a versenyszerű sportot értem. Egyfajta addikció alakulhat ki.


Köszi a választ!

2015. jan. 19. 23:10
 5/11 Sowilo ***** válasza:

Egy nő egyébként nem lehet csupa izom, ha sokat mozog és diétázik. Csupa izom az kb. a versenyző kategória lehet, de azt az átlag nő nem tudja elérni. Ahhoz nem csak brutális kitartás, de pénz és szabadidő is kell, no meg ha a testépítést is nézzük akkor szteroidok, ráadásul még a versenyző is csak a verseny ideje alatt néznek ki úgy, max egy hétig. Ha ezt valaki tartósan fenn tudja tartani, az nyilván elég jól informált ahhoz, hogy tudja, mit vállal ezzel, ez a szint már okozhat problémákat. De erre egy átlag nő szerencsére nem képes. (Félreértés ne essék, szerintem is szükség van vagy 10-15 százalék testzsírra nőknél, szálkás alatt nem a csontszáraz alkatot értem.)


A meddőséges dologgal nem értek egyet, részben a fentebb említettek miatt(az átlag ember nem tud olyan alacsony testzsírszázalékot hozni). Sokkal nagyobb az elhízottak aránya jelenleg, mint a sportot túlzásba vivőké. Ez tény. Az elhízás bizonyítottan okozhat meddőséget. De a túlzott alkoholfogyasztás is, amiben szintén élen járunk, és a már ezerszer említett szar táplálkozást nem győzöm eleget szajkózni, ezek is okozhatnak meddőséget. Meg a dohányzás is. Nem tudok pontos adatokat, szerintem kb minden második ember dohányos. Meg ott vannak a gyógyszerek és társaik, ebbe beletartoznak a fogamzásgátlók is. Persze a túlzásba vitt sportolás is okozhat meddőséget nőknél, de fentebb említettem, hogy miért ritka az ilyesmi.


Azt aláírom, hogy az edzés addikciót okoz. :) Ez egy csodálatos dolog. Régen nagyon rá kellett szánnom magam, hogy lemásszak a terembe, most pedig akkor érzem magam rosszul, ha nem jutok el. De pontosan tudom, mennyit kell edzenem ahhoz, hogy se alul, se túledzett ne legyek. Aki ésszel csinálja, a tápanyagbevitelét is ehhez igazítja. Aki koplalás mellett edz, az nem a megfelelési kényszer miatt teszi, hanem csak simán informálatlan, vagy biológiából bukott. Férfiaknál is érvényes amit fönt írtam: az átlagember képtelen olyan alacsony testzsírszázalék fenntartására, ami már problémát okozna.

2015. jan. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elbeszélünk kicsit egymás mellet :),


nőknél nem a nulla. de alacsony testzsírből fakadóan felborult hormonális reakciókból közvetlenül kihat a fogamzásra. Ez bizonyított. Erről rengeteg orvosi tanulmány és kutatás szól. 2. én nem túlsúlyosokról beszélek, hanem normális egészséges emberekről.


természetesen szerintem is, az extrém túlsúly is meddőséget okozhat.

aaz egyéb dolgok mint a dohányzás közvetlen meddőségi hatása viszont, nem igazán bizonyított, erre közvetlen bizonyítékot nem is tudnak felmutatni, mert olyan hosszú idő kell megfigyelni egy dohányosnál, hogy nem tudják kiszűrni, az egyéb hatásokat. 10 év megfigyelés alatt, egy dohányost annyi más hatás is ér, nem lehet egyértelmű. de 1000% hogy negatívan hat az egész emberi szervezetre.de mégis nézz meg, egy gyermekjóléti szolgálatot, ahol felvonulnak alacsonyabb társadalmi rétegekből érkező szülők,, hát mit ne mondjak termékenyek, fiatalon és idősen is. Szerintem ki nem esik a cigi a szájukból még szülés közben is, bár ezt bármely szülészet mellett megfigyelheted! És az alkohol is a barátjuk... nem azt mondom, hogy ez a jó, csak a TÚLZÁSBA VITT TORZ Egészségtudatosság, fogantatásából közvetlen hatását tekintve drasztikusan rosszabb. Amúgy simán ráugrok a témára, tök egyszerű a magyar meddőségi klinikákon le lehet mérni akár a testsúly szerinti megoszlást. (Bár erre van már jópár európai, és USA tanulmány) ezek alapján mondom, hogy az alacsony testzsír általi, megváltozott hormonműködés és kontra a hülyébbnél hülyébb életmódguruk torz világának a mai emberekre való hatása a társadalmi meddőség okai. (De szabad szemmell is látható)

Végsősoron egy kollegám érve is helytálló, hogy az evolúció során sem mindig az észszerűség hozta a túlélés. Lehet ezt a torz világképet űzőket maga a természet törvénye szünteti meg, azáltal, hogy nem ad utódokat.

Amúgy nem mellesleg, megnézed a fejlődő országokat, ahol ennyire nem terjedt el a TORZ egészségtudatosság, ott a népesség nő.


Nem a sportot támadom, és azzal sincs baj ha valaki életének a része!

És ne vedd magadra, biztosan nem neked szól, nem rád értendó a túlzás. Amit te mondasz nekem normálisnak hangzik.

Az addikcó ahogy te érted, kvázi köznyelvi fogalomban lehet jó is, de amire én értem az az, hogy önmagával szembenimfolytonos elégedetlenség (ugyanúgy, mint az anorexia, alkohol, túlevés, szemétfelhalmozás, fű-ha nem tud nélküle lenni) káros, ezek az emberek nem örömból teszik, és általában a nem tudnak leálln, sosem elég amit elérnek, több kell, később emiatt szúrják magukat, mert überelni kell, mert nem érzik elégnek saját teljesítményüket. (Pedig általában ez a teljesítmény már jóval meghaladja az átlagot)

Komoly szervi és mentális betegségek, vissza nem fordítható folyamatok indulhatnak el.,

Nők önértékelési problémái, és a meddőség (társadalmi és nem egyéni szinten) ami aggasztó.

Nem a sport a hibás, hanem a torz kommunikációval egészségesnek beállított életmód! Ebben egyet is értünk sztem!

2015. jan. 20. 00:57
 7/11 Sowilo ***** válasza:
Tökéletesen egyet értünk. :)
2015. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindig elgondolkodom, amikor valaki elénk rakja a sátán képét. Nem vitatkozom veled, cink hogy olyan emberek beszélnek egészségről akiken szinte minden mű. Ugyanakkor azért vagyunk emberek, hogy gyerekkorban gyerekek és felnőttkorban felnőttek legyük. Tudjunk dönteni minimum magunkról. Amióta itt a gyakorin olvasgatok meglepődök, mennyire igaz az a mondás amit nemrég hallottam, hogy az embereknek világmegváltó terveik vannak miközben nem tudják mit csináljanak egy esős vasárnapon. Az a gond, hogy nem a média a fő bűnös, hanem az, hogy emberek tízezrei nem tudják, hogy mi a saját véleményük. Sok fiatal ide rakosgatja a képét, hogy hogy tetszik. Nekem sehogy, a másik nő meg ráugrana. És ezt nem képesek felfogni. Megfelelés mindenáron és főleg MINDENKINEK. Nem lehet. Én ezt látom legnagyobb gondnak, hogy a felnőttek gyerekek maradnak. A központilag szabályozott dolgok is ezt erősítik, ezért nem vagyok híve a "tiltsuk be az akármit"-nek. Nem a médián kellene változtatni, hanem az emberek gondolkodásán, de ez túl nehéz, saját személyiségünk tükrébe kell nézni és az bizony - magamról tudom - nagyon-nagyon fájdalmas tud lenni.


Egy nő, akit gyerekkorában ide-oda rángattak és megunta..

2015. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, nem a tiltása a módszer, hanem a jó példa,és ellenpélda, szerintem erre is lesz válasza a társadalomnak, vagy a természetnek.


Mindenesetre én azért szörnyülködöm, mert környezetemben, most sok olyan nővel, illetve párral találkoztam, ahol ezek a beteges értékek viszik el az életüket. (Pedig kívülről egészségesnek tűnnek, egy ideig)

Nem mellesleg a megtévesztő (média) üzenet közel sem a testmozgásra koncentrálódik, túlmutat azon, egy beteg elvet közvetít, azt, hogy változtassuk meg a természetességet.

A szinglik jó nagy része(legyen ez nő vagy pasi) nemcsak másban nem nem tudja megtalálni a boldogságot, önmagát sem. PERSZE van akinek életforma, de ez szerintem csekély, titkon kapcsolatra vágyik többségük. Tipikus eset, az jön be neki, akinek ő nem,.. de miért is nem jön be neki? nem arra gondolok, hogy ne lenne kémia, (akkor egyértelmű) hanem ami azon túli elvárás,. Tegyük fel az ágyban is ok, kemiai ok, mégsem olyan, mint ami a képzeletében(csak ott létező). PERSZE VAN TERMÉSZETES ESETBEN IS, HOGY Valaki nem passzol. De nem reprezentatív megfigyelésem alatt, teljesen fikció, maga az elvárás is. Az elvárásoknak akaják megfeleltetni a másikat, az elfogadás helyett. DE NEM KELL ELFOGANI, az egy opció. Lehet oylat keresni, akit el tudok fogadni, de nem ez a jelmondat, hanem majd ő feleljen meg. Másik oldalról meg akkor én feleljek meg. a felejek meg visszaüt. Ugyanúgy nem természetes az, hogy valaki elvárja, hogy egy másik személy miatta megváltozzon, ahelyett, hogy ő fogadná el a másikat úgy ahogy van. hiszen amilyen úgy természetes, Ha nem tudja elfogadni, akkor gyerünk tovább. na de azt várni, hogy majd jön valaki és majd megfelelteti lényét a hibás elvárásoknak, és akinek majd én is meg tudok felelni..... Na ez a baj, és ez úgy látom ez mai világunkban rengeteg embert érint. (De szerencsére nem mindenkit)


A média hatása sokakkal nagyobb, mint gondolnánk.(persze mindig van akire csekély módon hat) a médiiumok nagy befolyásoló képpességgel bírnak, azontül, hogy tltani tényleg nem kéne semmit, de ellene a hiánypótló és igaziból természetes (tartalmú) médiatartalmakkal lehetne változást elérni, persze csak hosszútávon, de ehhez ugyanúgy elkéne érni az embereket, de ez nem adott a retekklubb, és tévékettyo visz mindent. a kozmedia(nem politikai ) músorai egész biztatóak, de pont nem azokat érik el, akikre pozitív befolyással kéne lenni.


Bár a dohányzás reklámozását)képi megjelenítését), még közvetetten is titltják, - nem azért nem mutatják, mert valakire nem hat, de hatással lehet másra, példaként szolgálhat, és ez káros. Ugyanígy az erószakos cselekmények mutatása, valakire káros valakire nem, ezért a hozzáférést korlátozzák gyermekek fejlódésének védelme miatt. mem azért mert mert van akinek a belátás alapján úgyis válogat, hisz nem mindenki rendelkezik ugyanolyan felismerési képességgel.

Vagy, hogy bionak csak azt lehet nevezni, ami az ehhez kapcsolódó szabályozásnak megfelel, így én a természetességre, egészségre való utalást feltételekhez kötném. Ad abszurd ha nem természetes ne nevezzük annak, nem állíthatunk be vmit egészségi állapot javítónak, ami amúgy csak annak felel meg, hogy nem káros a az egészségre. Ügy tudom ezért fittneszéket már párszor bírsgolták.

Mielótt félreétené valaki magát a sportot és az egészséges sportos életmódot nem tartom egészségtelennek!

2015. jan. 21. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagy örömmel olvastam soraidat, kérdező. Nem értünk mindenben egyet, de én is évek óta szajkózom, hogy a mai, pálcikaemberre hajazó divat a meddőség melegágya. Bocsásson meg nekem mindenki, hogy a baromfiudvarból vett példával élek, de a tyúkok is akkor tojnak jól, ha a kezdetektől fogva jól vannak tartva, és van rajtuk egy egészséges zsírréteg. Minden vadon élő állatnál is megfigyelhető egyébként, hogy táplálékbő évben többet fial. Ez pedig azon egyszerű okból következik be, hogy ő maga is hízik, lesz rajta egy zsírréteg, és ez a zsírréteg jelzi az ösztrogénnek, hogy munkára fel, mert szaporodásra alkalmas időszakot élünk! Egy csontsovány nőnek kisebb az esélye teherbe esni, hisz folyamatosan azt a jelzést kapja, hogy szar van a palacsintában, kevés a kaja, a kölyöknek kevés lesz az esélye a túlélésre. Az meg, hogy a mai lányok kockahasat akarnak maguknak, kész agyrém!
2015. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!