Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami bajom, hogy nem...

Lehet valami bajom, hogy nem eszem meg a főzelékeket, leveseket, tésztákat, zöldséget? Gyümölcsöt is csak néha napján eszek.

Figyelt kérdés
Anyuék mindig azt mondogassák, hogy lesz valami bajom. Azért tettem fel a kérdést, hogy bebizonyítjam, nincs igazuk.

2015. jan. 24. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizony meg kellene enni őket. Sok fomtos tápanyag van bennük.
2015. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De igazuk van.Figyelj a leves az nagyon fontos.A gyumolcsokbe/zoldsegekbe nagyon sok kulonbozo vitamim van.Johet innen a vitamin hiany ucye.A fozelek is nagyon fontos nem ehetsz csak hust hussal.En se szeretem az osszes fozeleket de mondjuk egy krumpli egy zoldborso fozelek nagyon finom tud lenni.A szuleid jot akarnak es nem azt kerik hogy egyel meg egy egesz labassal a levesbol meg a fozelekbol 1 tanyerral de mar az is haladas ha fel tanyerral eszel.Egy darab banan,alma es ennyi.

Betegsegek: vitamin hiany.Ami miatt a csontok elkophatnak akar.Vas hiany,verszegenyseg akar haj hullas legyengult immunrendszer(-> folytonos betegsegek).Szoval tessek enni

2015. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én nagyon szigorú vagyok a gyerekemmel.

hanem eszi meg a zöldségeket akkor főzeléknapokat vezetek be, és csak azt kap. ha megette a főzeléket, akkor kap csak húst utána, és az után édességet.

általában a harmadik napra már eszik mint a kisangyal.

ha nem eszel zöldségeket akkor hosszútávon betegesebb leszel mint a többiek, rossz lesz az emésztésed és a székrekedés miatt aranyered is kialakulhat.

a szüleid ezektől a későbbi szövődményektől akarnak megóvni.

egyébként ne haragudj hogy ezt mondom de a felnőttek lenézik egymásközt a válogatós embereket, puhánynak és nyafogósnak tartjuk őket.

szóval értsd meg hogy anyudék jót akarnak és jobban jársz ha most megszokod a normális kaját.

2015. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) megértem, hogy fontosak,de nem szeretem őket. Próbáltam már párat megenni, de nem megy.
2015. jan. 24. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

El vagy kapatva mit az összes mai gyerek és cukron meg ízfokozókon élsz, így nem csoda hogy nem ízlik a hagyományos étel.

Ha szerencséd van és nem vagy hízékony alkat akkor csak 30 után kezdesz el gömbölyödni, ha nincs szerencséd akkor hamarosan.

Szenny kajákon nem lehet egészségesen élni.

2015. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szinte mindegy, mit eszel.
2023. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!