Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tanulás közben nagyon sokat...

Tanulás közben nagyon sokat iszom, kb 2 óránként 1 liter vizet/teát. Utalhat ez valamilyen betegségre?

Figyelt kérdés

Semmi más bajom nincs (bár kicsit sokat eszem , de egyáltalán nem kövér 60kg/175 cm, 21/N).

Csak napi kb 10 órát tanulok (otthon+előadások), és elkezdtem számolgatni, hogy ez minimum 4 liter folyadék, és ezen felül még étkezéskor is iszom 1-1 nagy pohár vizet. Ez nagyon soknak tűnik, de ennyit kívánok. Ha pihenőnapot tartok, akkor kb 3,5 liter folyadék fogy el.

Nem túl sok ennyit inni?


2015. jan. 25. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Diabétesz izsgálatra ,enj el
2015. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ember számára ajánlott folyadékbevitel kis terhelés esetén 2 liter, ha meleg van, sportolsz, fizikai megterhelésnek vagy kitéve, vagy beteg vagy, akkor legalább 3 liter.

Nem tűnik vészesnek ez a 4 liter.

Én is sokat iszok, főleg gépezés közben, mert egyrészt szeretem a teát, másrészt meg talán megszokásból. :)

Önmagában ez még nem jelent semmit. Ha mondjuk úgy éreznéd, hogy szomjan halsz, ha mondjuk csak 3 liter folyadékot tudsz meginni egy nap, akkor már jelenthet problémát.

Persze, egy vérvétel nem nagy dolog, én azt mondom, menj el vérvételre, ott kiderül, ha valami bajod van.

2015. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemrég adtam vért, ott nem mondak semmi rosszat, sőt, azt mondták, hogy aznap enyém a legjobb vér (valahogy vörösvérsejtek száma szerint talán?)
2015. jan. 25. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem túl sok. Viszont a véradással kapcsolatban amit írsz, az nem fedi a valóságot. Véradáskor ott helyben nem vizsgálják meg a véredet, és nem adnak az eredményről tájékoztatást neked. (Egy rendszeres véradó)
2015. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De, valamit megnéztek rögtön, hogy vehetnek-e tőlem vért egyáltalán. És mondták, hogy kb 1 hónapon belül küldenek levelet, ha van valami baj, amit a véremből kimutatnak, mielőtt felhasználják, és nem küldtek levelet.

Van cukorbeteg ismerősöm, ő nem adhat vért, ezért gondoltam, hog ez is kiderült volna.

2015. jan. 25. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!