Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hátrányasi lehetnek...

Milyen hátrányasi lehetnek annak ha folyamatosan szedek Multivitaminokat, vitaminokat, étrendkiegészítőket?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy egy kutatás kimutatta hogy akik sokat szedtek ilyeneket életük során több bajuk elő jött, és korábban haltak mint akik nem. Végülis akkor ezek is olyanok mint a gyógyszerek? mert nem annak vannak nyilvánítva...de ezekkel is viszünk be olyanokat a szervezetünkbe amit nem kéne?! Én pedig gyakran szedek ilyeneket. És fiatal lány vagyok...jó nem viszem túlzásba, nem lépem túl az a adagot, meg ilyenekre figyelek. De pl nem is egyformákat szedek. ha elfogy egyik utána mást veszek.az is baj? a Múltkor volt az influenza időszak, aztán nem ettem elég zöldséget gyümölcsöt, úgyhogy szedtem Supradin multivitamint. aztán előtte volt hogy vitamin hiányos volt a körmöm, fakó sápadt a bőröm, akkor Biowanne szépsévitamint szedtem. Mikor elfogy akkor nem vettem egyből másikat, várok kicsit, van hogy pár napig hétig nem szedek semmit,de most vettem Dr theiss antioxidáns kapszulát mert abba is vitamin van meg hallottam az antioxidáns jótékony hatásáról. De ha az ilyenek károsak akkor soha többet nem veszek semmit. Valaki aki ért hozzá, tudna valami megnyugtató választ adni a kérdésemre? vagy ki mit tud ezekről? légyszi írjátok le:)

2015. febr. 11. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ezeket a TV ben hirdetett műanyagvitaminokat sem szabad ész nélkül szedni. Ha valamilyen panaszod van, látogasd meg az illetékes orvost, v kozmetikust, aki a problémád alapján javasol szereket.
2015. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan szedted ezt a kutatast de hülyeseg. Amennyiben nagynevű cegtől vasarolsz az szigorúan ellenőrizve van hogy mit raknak bele.

De inkabb egyfajtat szedj es ne összevissza.


A sportoloknak kiadott multivitaminok jók.

2015. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ezek hülyeségek, szedjed nyugodtan csak a zsírban oldódó vitaminok halmozódhatnak fel és az ásványok.

kövesd a napi ajánlott mennyiséget, a többiből pedig mindegy mennyit eszel.

2015. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóláshoz!! Ezt a zsírban oldódó dolgot még gyerek korodban hallhattad, de most már kicsit más a helyzet! Például azt sem tudják sokan, hogy D3 vitamint pl. mindenkinek kellene szednie naponta...ha valaki például daganatos, akkor a napi egy tablettát emelheti havi 4 utána 2-re.. orvos utána nézett és azt mondta, hogy napi 120 szemet kellene szedni egy hónapig ahhoz, hogy komoly túladagolás keletkezzen.. Ugye akkor annyira nem kell félni minden zsírban oldódó vitamintól?

Ja és még valami! Aki teljesen egészséges és elmondhatom, hogy a legjobb táplálékot szeretné fogyasztani, annak szívesen elküldöm privátban, hogy mi is az!

2015. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pontosítok: tehát napi 4 tablettára egy hónapig és utána 2, majd egy...
2015. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!