Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rosszul leszek az egészséges,...

Rosszul leszek az egészséges, reform ételektől. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy egészségesen fogok táplálkozni, semmi fehér lisz és cukor. Reggeli zabkása, ebédhez refom boltokban vett köretek (hajdina, köles, bulgur stb.) sok zöldség, gyümölcs. Néhány hete csinálom ezt, de sokkal rosszabb a közérzetem. Semmi energiám, a fejem fáj, hányingerem is szokott lenni. Állítólag a zabkása azért jó reggelire, mert lassan szívódik fel. Hát nem tudom én már egy órával utána szédelgek az éhségtől.


Mindig is kifejezetten vékony voltam, azért is álltam át erre az életmódra, mert nem akarok késöbb gondokat az egészségemmel. Sok cukros dolgot és péksüteményket ettem ezelött, rengeteg csokit, üdítőt, de sose voltam ilyen rosszul, mint ezektől az ételektől. Hogy lehet ez?



2015. febr. 18. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell átállni.
2015. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyèl húst is. Mi az hogy rosszul vagy tőlük? Hánysz a zöldborsófőzelèktől? Elèggè álltalánosan irtad le hogy mit eszel. Fontos az összetètel, a mennyisèg. Zöldsèget mit eszel? Eszel teljeskiörlèsű pèktermèket? Vagy csak kölest meg zabkását? A fokozatosság tènyleg fontos. A gyomornak szokni kell az átállást. De a zöldsèg meg a gyümölcs az nem árt a gyomornak meg amiket ìrtál az sem. Szóval nem tom mi van. Nem tudom pl. Ma mit ettèl? Az biztos hogy nem rossz hogy csökkented a rossz szènhidrát bevitelt.
2015. febr. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

eszel egyáltalán állati fehérjét, mint tojás, hús?

az üdítőkről rögtön átálltál a hajdinára meg a zabra?

az sem jó, ha túl sok gabonát eszel.

valóban fokozatosan kell átállni, és arra ügyelj, hogy ne éhezz.

a zab is elég könnyen felszívódó szénhidrát, nem nagyon vagy vele kisegítve.

2015. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem több oka is van.

Egyrészt ha jól értem hirtelen álltál rá a nélkül, hogy ismerted volna ezeknek a nagy részét. Márpedig néhány ezek közül ízetlenebb jóval, mint amit addig ettél. Lehet, kicsit elment a kedved az ízüktől és most már pszichikailag nem bírod.


Az is lehet, hogy hirtelen nem bírja a szervezeted feldolgozni a hirtelen átállást és ettől van fejfájásod.


Szerintem mindkettő. Túl drasztikus volt az áttérés mind emésztési mind lelki szempontból és most tiltakozik tested-lelked a rajtuk elkövetett erőszaktól.


Kezdd újra. Térj vissza a régi kajákhoz, de vond meg a cukros üdítőket és a cukrot, csokit, péksütit, mindazt ami kifejezetten édes. Ha kívánod az édeset helyettesítsd nyírfacukorral vagy más természetes édesítőszerrel. Utána kezdd el bevonni az új köreteket, főleg olyanokat amik lassú felszívódású szénhidrátot tartalmaznak. Egyél sok zöldséget, az a rosttartalom miatt laktat. Kísérletezz mi az amit meg is tudsz tartani állandóra és mi az ami valamiért Neked nem jó. Szeresd azokat az ételeket amiket eszel, különben egy lelki kényszer lesz az egész és az sokkal-sokkal mérgezőbb mint bármilyen egészségtelen étel.

2015. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy lehet, hogy Jó az irány, de feltehetően rossz a tempó.

Rövid idő alatt megtanulod majd újra érezni a természetes ízeket és azt is jó ízűnek érzed majd, amit korábban nem. Ettől még tudni kell finomra csinálni az ételeket.

A zabnak önmagában nem sok íze van. Fahéjjal viszont már nagyon finom.


Rosszullét: el fog múlni és jobb lesz, mint előtte volt.

Azért, mert egészségesebben eszel, még számít a mennyiség.


Fog ez menni.

2015. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!