Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciában megfele...

Inzulinrezisztenciában megfelelő utóvacsora 30 gramm fehérjeporból vízzel készült turmix?

Figyelt kérdés

Állandóan felébredek hajnal 4 órakor, gyanítom hogy az inzulinrezisztenciám és vércukorszintem játszhat közre, mert elég korán 18.00kor szoktam vacsizni és utána semmi. Arra gondoltam, hogy utóvacsoraként benyomnék egy turmixot...

vagy mit ajánlotok esetleg?


2015. febr. 26. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
És ebben hol a szénhidrát?:DD
2015. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mármint ha nem viszel be CH-t, akkor nem fog semmi változni.

Lefekvés előtt egyél egy pár szem korpovit kekszet, vagy egy mini szendvicset.

2015. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 gramm van ebben is:) nem elég?
2015. febr. 26. 13:12
 4/7 eric_one ***** válasza:

Szia!


Egész napra elosztott legalább 5x étkezést, alacsony szénhidrát tartalmú, lassan felszívódó, és alacsony Glikémiás indexel rendelkező (0-55 de legjobb 35 alatti) élelmiszerekből állítsd össze az étkezésedet. Az élelmiszerek GI indexét a kaloriaguru.hu oldalon megnézheted. Ellenőrizd rendszeresen a vércukor szintedet, és rendszeresen sportolj, az izomterhelés különösen jó a cukorszint egyensúly tartására. A fahéj fogyasztása is segít, és a stevia leveléből főzött tea is. A fentiek szerinti életmódváltásra a cukorszinted is reagálni fog, visszamegy normál szintre.

2015. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi, aranyosak vagytok:)
2015. febr. 26. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
3 g nem elég:D Nekem spec. 15 g CH van előírva utóvacsira, de nyilván elosztástól függ. Azért 10 g-nál kevesebbnek nem igen van értelme. A 10-15 g meg lehet bármilyen LASSAN felszívódó CH.
2015. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem csak a CH GI-je számít. A GI-vel mindig az a baj, hogy nem látjuk mögötte az inzulint.

Vannak vércukorszinttől független inhibitorok is, amik inzulinelválasztás generálnak. Ilyen pl a tejsavófehérje. Ha pl CH-t kombinálsz zsírral, és tejsavófehérjével, sokkal nagyobb lesz az inzulinválasz, mint amit ugyanaz a CH mennyiség önmagában fogyasztva okozott volna. Az ember azt gondolná, milyen jó, hogy a zsír meg a fehérje lenyomja a CH GI-jét. Sajnos nem ez a helyzet. A GI éppen azért lassul, a vércukorszint azért marad alacsony, mert gyors és nagy az inzulinválasz, a vércukor gyorsan ki lesz pucolva a vérből. Vagy a sejteknek kell felvenniük, vagy megy a zsírba. A hasnyálmirigy meg csak szenved. Ezek nem javítanak majd az inzulinrezisztenciádon. A tejsavófehérje önmagában persze nem csinál akkora inzulinválaszt, mint a CH csinálna. Kazein meg főleg nem.


De mindkettőnél jobb a csirkemell (gyakorlatilag bármilyen száraz hús, vagy akár még zsíros hús is rostos zöldséggel.



Komplex dolog ez és egyelőre én sem tudom a helyes utat. Ne foglalkozz vele.


A turmix kazein legyen, de egyél inkább túrót (100 grammban 3,5 gramm CH, de lehet hogy vannak ennél alacsonyabb CH tartalmú műtúrók is), vagy méginkább csirkét zöldséggel. Az legyen az utóvacsora.

2015. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!