Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A napi vitamiszükségletet...

Kizcar kérdése:

A napi vitamiszükségletet tudom fedezni sok zöldségturmix fogyasztásával, vagy elengedhetetlen multivitamin szedése?

Figyelt kérdés

Az alábbi zöldség gyümölcsökből szoktam turmixot csinálni. Sok vizet nem adok hozzá, épp csak annyit, hogy lecsússzon.


Brokkoli, Fokhagyma, Vöröshagyma, Uborka, Csemegepaprika, Sárgarépa, Petrezselyem, Fekete retek, Retek, Káposzta, Karalábé, Cékla, Paradicsom, Alma, Körte, Citrom, Narancs.


Naponta olyan két liter turmixot iszok 6 részletre bontva.


Ez fedezheti a napi vitaminszükségletet?



2014. nov. 24. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Soha nem olvastam konkrétumot azzal kapcsolatban,hogy mennyi vitamin van a mai zöldségekben, csak azt, hogy kevés - s ugye, nem mindegy, honnan származnak, nagy lehet a szórás.

Én vadon nőtt csipkebogyót is hozzádobok, aztán reméljük a legjobbakat :D Jobb napokon eszem egy kiló zöldséget, igyekszem minél nagyobb részét nyersen. Nem tudok vitamint szedni, valahogy taszít a dolog, szeretném ételből fedezni a szükségletem, ebbe bekavarhat, hogy sajna a mai növények már nem olyan földben s úgy teremnek, mint a régiek...

Sokszor lehet olvasni, hogy nem is olyan, mint rendes ételben, ahol megvan a felszívódását segítő egyéb anyag... Aszkorbinsavam (C-vitamin) speciel van (a szódabikarbóna állítólag nem jó sütésre sav nélkül), de abból sem eszem sűrűn, eleve eszembe se jut.


Úgyhogy a C-vitaminnal nem tudom, mi van, a D-vitamin még hasznos lehet télen, a többivel szerintem nem nagyon lehet gond a táplálkozásom miatt.

De hogy tud-e valaki megalapozottan mondani valami konkrétumot... Ki tudja. Engem érdekelne pedig.

2014. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha változatosan táplálkozol, akkor szerintem nincs szükség vitaminra, én sok gyümölcsöt eszem és mellette húst, tejterméket is, zöldségeket, főzelékeket és semmilyen vitaminból nincs hiányom, most voltam vizsgálaton.
2014. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha változatosan és normálisan étkezel, valóban nincs szükség multivitaminra. Főleg az általad leírt gyümölcs és zöldségmennyiség után! :) Még ha élsportoló lennél, akkor is elegendő lenne.
2014. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!