Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyetértenek önök azzal, hogy...

MIKLÓS18 kérdése:

Egyetértenek önök azzal, hogy a főételnek minden esetben előnyt kell élvezni a desszert fölött?

Figyelt kérdés
van egy közeli rokonom(70 éves,nyugdíjas)és rendszeresen meghív engem és a rokonságot magához ünnepélyes jelleggel enni hétvégéken ünnepeken,ez még rendben,gasztrozseni ez az illető,csak gyakran készít édesszájúaknak való süteményeket,és a főételt gyakran túl mérsékelten dózisolja ki nekem és a vendégeknek,a desszertel meg utána agyontraktál,hozzátszem hogy édesszájú vagyok és erősen túlsúlyos!és ennek ellenére erre a szokására annyira ráuntam,hogy egyszer 12 fő előtt mondtam egy "szentbeszédet" ami a "kajadózis" arányáról,eloszlásáról szólt,ezután ez az öreg rokonom úgy vette,hogy "desszerttilalmat rendeltem el" és azután 2 hónapig sértődésből csak főételt ettem nála,ő azt hitte,hogy nemesbosszút állt,erre meg jót tett nekem,csak lelkiismeretből nem mutattam ki neki!!(húsimádó vagyok,ez a rokonom gyakran készít jó húsokat,és azokból gyakran akkora dózist bevettem hogy a desszert megevése esetén már durrantam volna!!)és ugye mindenki annyit eszik,amennyi jólesik,úgy egészséges!!amikor gyerek voltam,és szintén vendége voltam ilyen fura menüket adott a népének:alig főétel,majd sütemény,gyümölcs,és még valami)igazam van e téren,hogy a főpételből nagyobb dózis kell,mint a desszertből az egészséges táplálkozás esetén és jól tettem hogy harcot csináltam e helytelenség miatt??várom kommentjeiket!!(ez a rokonom fele annyi kg mint én bezezg ő is kövérezi magát,és mégis így dózisolja az ételt,nem fura??)

2015. márc. 1. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Talán kötelező nála enni?
2015. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező nála enni (valószínűleg), ha mégis akkor vendég vagy, aki vagy elfogadja a vendéglátója kedvességét vagy nem. Amennyiben nem akkor megkéri kedvesen négyszemközt, hogy változtasson és nem mások előtt égeti. Harmadrészt: mi az hogy adagolja? És ha -amit nehezen képzelek el- mindent kioszt, hogy ne ennyit egyél akkor is felmerül a kérdés: miért lenne kötelező megenni az összes édességet?


Mindenkinek megvan a maga rigolyája amit illik tiszteletben tartani, ha nem akarod, hogy kölcsönösen a tiédet is az egész rokonság előtt boncolgassa valaki.

2015. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tudom,hogy nem kötelező nála fogyazstanom,és nem szoktam csak mindenből annyit,amennyi jólesik fogyazstani!
2015. márc. 5. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!