Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a kókuszból...

Mi a véleményetek a kókuszból készült tejtermékekről?

Figyelt kérdés
Még orvoshoz nem fordultam teljes körű ételallergia vizsgálatra (hétfőn lesz, de a tapasztalatom alapján a tej hajt meg, úgyhogy lecseréltem először laktóz mentesre, aztán kaptam tanácsot, hogy az se jó teljesen, így megtaláltam ezt a megoldást.
2015. márc. 5. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A tejjel én is úgy vagyok, hogy ha hosszú ideig nem fogyasztok, akkor ha egyből sokat iszom, meghajt. Valószínű, mert hiányzik valami az emésztéséhez. ha allergiás vagy, akkor nem tudom, mit mondjak.

De meglátásom szerint a kókusztej olyasmi, mint annakidején a kávépótló. Biztosan jóé és egészséges, de nem tölti be ugyanazt a szerepet, mint a rendes tej.

2015. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon drágák...
2015. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sowilo ***** válasza:

# 1

Igazából felnőtt ember étrendjében semmiféle szerepe nincs a tejnek, tehát nincs mit betöltenie.


# 2

A kókusztej még olcsóbb mint a tehéntej! Megveszed a kókuszreszeléket, reggel leforrázod, elmész melózni, mikor hazajössz, beleöntöd a turmixgépbe az egészet, csapatod neki vagy öt percig, nagyon sűrű szövésű teaszűrőn leszűröd, és kész! Hűtés nélkül két napig, hűtőben 4-5 napig eláll, de hűtőben a tetején meg fog keményedni a kókuszzsír, ivás előtt fel kell melegíteni. Egy mérték reszelékhez három mérték vizet kell adni. Ízesíteni is lehet, pl fahéjjal.


Előnye: nincs benne cukor(ami ugye káros), nincsenek benne állati hormonok(amik szintén), a kókuszzsír pedig jobb minőségű zsír, mint a tejzsír. Fehérje nincs benne, de a tévhittel ellentétben a tehéntej is rendkívül rossz fehérjeforrás. Hátránya: kókusz íze van.

2015. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen, érdekes így a fél kávé reggel.
2015. márc. 6. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!