Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen eszek, nem...

Egészségesen eszek, nem koplalok, estére mégis rám jön a "falási roham", miért?

Figyelt kérdés

Nem fogyózok vagy valami, simán heti 3szor járok futni, mellette egészséges, minőségi ételeket eszek, viszont estére mindig rám jön az, hogy legszívesebben feltépném a hűtőajtót és mindent megennék...

Csak egy pl, leírom a mai menüket, hátha az alapján valaki tudja, hogy mit csinálok rosszul... :/



Reggeli (9-10 között): zabpehely banánnal, almával, fahéjjal

Ebéd (13-14 között): penne tészta csirkemellel, párolt zöldségekkel

Vacsora (18-19 között): csirkemell, saláta, rizs


Van egy "napi kötelező" rutinom a munkahelyem, szünetek, hazaérkezés, stb miatt, ezért írtam oda az időpontokat.

Étkezések között kb óránként-kétóránként nasizok, azok is általában egészségesek, ma pl mogyoró volt és mandula. Szóval szinte egész nap rágcsálok valamit, estére mégis annyira éhesnek érzem magam... Mit rontok el?


2015. márc. 12. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Látszólag minden rendben, és nálam is pont ugyanez a helyzet. Valahogy mintha a stressz miatt érezném az esti evés kényszert vagy amiatt, hogy többet kellene aludnom és nem alszok eleget. Te eleget alszol?
2015. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez van.

Nem tudom, hogy miért, de este felé, meg este, nagyon rám jön az ehetnék.

Érdekes a többi napszakban nem.


Sőt, reggel néha egy falatot sem tudok enni.

2015. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általában kb. 8-9 órákat szoktam aludni, volt, hogy 6-7 órát aludtam, és nagyon kevés volt, egész nap fájt a fejem a fáradtságtól.. de volt, hogy "véletlenül" a szabadnapomon majdnem 12 óra összejött, az sem esett jól, az már túl sok volt :D


nem értem, miért van ez nekünk :((

2015. márc. 12. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk ha normálisan ennél, akkor nem lennének rohamaid.


Nem azt mondom, hogy vágj be egy pacalt (uh, én most tudnék), de leves nem ártana.


Meg zab, párolt zöldség, saláta... ezektől éhen halnék. :)

2015. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Amiket én kajcsizok:

R (7-fél8): csésze kv, müzli (bele szotyi, fahéj, méz)

T (9-fél10): csésze tea, vagy kapucsínó, egy túró rudi

fél 11: szendvics (vaj, felv. zöldség), vagy péksüti

E (fél 1-1): kb. 1,5dl leves, ma milánói spagi sok sajttal

U (fél 4-4): egy banán (most turmixként), alma sajttal, vagy joghurt

V (fél8-8): egy tojás (omlett, tükrösen, valamivel, lágyan)+reszelt sajt (ilyenkor már nem kenyerezek)

UtóV (lefekvés előtt): fél pohár joghurt (+szotyi-méz), egy szelet csoki

2015. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem eszel olyan kaját ami elég kalóriabevitelt biztosít, fontos hogy a szénhidrát-igényed is fedezze
2015. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert csak azt hiszed, hogy egészségesen étkezel.. A legelterjedtebb táplálkozási tanácsok hibásak.
2017. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!