Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Harcos étrendet választóktól...

Harcos étrendet választóktól kérdezem, hogy hogyan vált be a dolog?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan hülyeségnek tartják a harcos étrendet és sok vele kapcsolatban az ellenérv. De most nem ezekre vagyok kíváncsi.


Akik tényleg betartják:

Miért kezdtétek el?

Hogyan néz ki nálatok a dolog konkrétan a gyakorlatban?

Hogyan vált be?

Milyen hatása van rátok?



2015. márc. 13. 09:41
 1/4 anonim válasza:

Öt évvel ezelőtt iktattam be és több hónapig végeztem, az eredmények és a közérzet nagyon jó volt, de visszagondolva a fizikai aktivitás is pont annyi volt, amennyit egy ilyen étrend mellett véleményem szerint csinálni lehet. Én úsztam napi 2-3 órát, 2x-3x egy héten, de ezenkívül nem sportoltam mást intenzíven és szerintem ez pont egy határszint volt, különben nem lett volna elég az energia, hiszen csak este, az úszás és a nap végén lehetett étkezni.


A Harcos étrend képviselői erősen állítják azt, hogy az éhség kibírható a nap folyamán, ami igaz, csak nem feltétlenül célszerű. Vannak, akik ébredés után kocognak/futnak, azután mennek egyetemre/munkahelyre, azután hazaérkeznek és még további szellemi munkát végeznek, azután este ismét elmennek sportolni valamit, s akkor csak mindez végén étkeznek igazán ? Ez nem valami realisztikus. De anno én is sokat olvastam a Harcos életmódról és ott mi elkényeztetett, gyenge társadalomként vagyunk leírva, akiknek az ilyesmi elképzelhetetlen, pedig az ember régen sokkal szívósabb volt és mindez természetesnek számított akkor, tehát a mostani felfogásunk van elavulva.


Szerintem kísérletezz, annyi fajta életmódot és étkezési stílust lehet látni manapság, hogy lehetetlen dolog nincs. Van, aki napi 5x-6x eszik, más az intervallumos éhezésre esküszik, a harmadik ketogén étrendet követ, a negyedik csak gyümölcsön él, az ötödik mediterrán táplálkozású, a hatodik vegán, a hetedik nyers húst eszik, s így tovább. A lehetőségek skálája határtalan.

2015. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a beszámolót.


Te napközben ettél valamit? Zöldség, gyümölcs, stb.

2015. márc. 13. 14:06
 3/4 anonim válasza:
#2 - Némi gyümölcs és zöldség volt, de minimális.
2015. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege az, hogy a harcos étrend alap gondolatát jónak tartom, egyet értek vele, csak a módszert nem látom teljesen megvalósíthatónak.
2015. márc. 14. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!