Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 évesen még sokat kell enni?

15 évesen még sokat kell enni?

Figyelt kérdés

15/L vagyok. Rendesen kell egyek még mindenből vagy már leállt a növési folyamat ? Le kéne adjak egy pár pluszt és nem tudom, hogy mitévő legyek, ugyanis ha én nekikezdek diétázni akkor nagyon szélsőséges vagyok, tehát sok kaja tiltva lenne és nem tudom, hogy mennyire lenne ez a jó a növésemre nézve. Valaki tud segiteni ??


Naponta szoktam enni jaurtot, aszalt szilvát, mandulát vagy mogyorót, délben ebédet ( ami van ), reggel müzlit tejjel és 1 főtt tojással, a suliban pékáruk és cukros üditők is becsúsznak. Este van, hogy kint eszünk vagy ha nem akkor zöldségeket szoktam enni


2010. febr. 16. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne diétázz. Pont azért, amit írtál.

A növekedés nagyjából befejeződik lányoknál ilyentájra.

A diéta egy kampány, ami szélsőségekkel jár, és nem tartható. Amikor vége van, akkor megint felszedsz, aztán megint diétázol, és ezzel fog elmenni az életed. Próbálj egy olyan életmódot és étrendet kialakítani, ami hosszú időn át tartható, az sokkal többet ér, és sokkal élhetőbb életet biztosít.

2010. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és még: sok anyagra mindig szükséged van, nem csak a növekedés alatt.
2010. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem 15 évesen még igencsak szükséged van mindenféle tápanyagra.amennyiben néhány kilót(nemtudom hogy mennyit)le kell adnod a fehér lisztes pékáruktól válj meg és a cukros üdítőktől szintén.ha nem olyan nagy a súlyod egy héten 1szer 2szer belefér egy szelet csoki(a 70%kakaótartalmú egészségesebb mint a cukros vackok...)szerintem ennyi bőven elég lenne a változtatáshoz.persze a mozgásról se feledkezz meg
2010. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha eszel, nagyon figyelj oda a következő dologra: annyit egyél, amennyivel jóllaksz. Ne egyél kevesebbet (ne maradj éhes), és ne egyél többet (gyomorfeszülés). Egyszerűnek hangzik, de nem feltétlen az. Ha viszont így étkezel, minden rendben lesz.
2010. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zola18 ***** válasza:
DAGADJ!%!!!!!! HÍZZÁL MINT A DISZNÓ!!!!!!
2010. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első mondatod fölösleges volt, a kérdés címéből kitaláltam. Egy 15 éves fiú nem kérdez ilyeneket, hanem eszik. Amikor éppen nem zabál. :-)
2010. máj. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!