Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Helytelen táplálkozás?

Helytelen táplálkozás?

Figyelt kérdés

Nos, az én történetem az, hogy: hiába zabálok minden hülyeséget, nem nagyon látszik meg rajtam.

Suliba 1000ft-ból reggelente veszek 1,5l vizet, majd egy tejszeletet, vagy pöttyös rudit vagy valamiféle kis csokit, + müzli szelet(cerbona,corny), majd befordulok a pékségbe veszek egy szedvicset: háromsajtos vagy pulykamell sonkásat szoktam venni, ha marad pénzem + egy sütit is pl: mákos bukta vagy sajtos pogi..


Amit boltba vettem csoki(tejszelet,rudi..) azzal kezdem a napomat. Aztán a szendvicset 2-3 óra környékén eszem meg..


Amint végeztem suliban, haza megyek és felfalok minden hülyeséget(chips..szendvicsek..)néha még, ha több pénz vittem magammal ,akkor viszek haza kaját(mcdonald,kínai,burgerking stb.)

Miután ezeket megettem, néha anyámnak is szólok hozzon már valamit nekem.pl: megkívántam a csokis tortát, azt is hozott, és miután megkajáltam 22óra körül szoktam kajálni még :) azután még egy torta szeletet is benyomok.. Valamikor még később is pl.:hétvégén.. éjfélkor is lazán :).


Azon gondolkodtam változtatnom kéne ezen, és valamiféle listát össze kéne írnom., hogy mikor kajáljak és mit..

pl.: szendvicset 2óra után, szünetben pontosan stb.


Azon gondolkodtam , hogy lehet el van baszva most a szervezetem, mivel nem tudja felfogni, mikor kajálok stb. MIVEL ÖSSZEVISSZA KAJÁLOK!akármit,akárhol,akármennyit :)


Mit kéne tennem szerintetek?

16/f 57kg 175cm



2015. márc. 23. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi pénzből például kezdhetnél egészségesen táplálkozni, mert lehet, hogy KÍVÜLRŐL nem látszik meg rajtad, de a szervezeted előbb-utóbb benyújtja a számlát, és lesz nagy pislogás...Ha szemetet kajálsz, előbb utóbb egy szép nagy szemétdomb leszel, és minél később eszmélsz fel, annál nehezebb lesz változtatni, és annál nehezebb.

Némi anatómia tanulás neked sem ártana meg, többek között.

2015. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HUN_Sector ***** válasza:

Sok a szénhidrát és a cukor, a finomított liszt, egyenes az út a diabétesz és a műprotkó felé (esetleg egy nyombélfekéllyel megspékelve).

Egyél rostban gazdag dolgokat. Ahogy látom egy deka zöldség, vagy gyümölcs sincs a felsorolásban. (a hambiban lévő 1 salátalevél nem minősül zöldségnek).

A lista nem rossz dolog, amolyan táplálékpiramisos módon össze tudod írni, ki tudod porciózni magadnak, hogy ebből ennyit,abból annyit kell ma megenned. Viszont vannak élelmiszerek, amiket nem árt kerülnöd. Ilyen a már említett finomított fehérliszt. Mivel azonban jellemzően az úgynevezett trash food-ot eszed, nem tartom reálisnak, hogy áttérnél pl. lenmaglisztre, vagy akár csak tönkölyliszre.


Persze most majd jön, hogy 50 éve is fehér kenyeret ettek nagyapáink szalonnával, csak akkor még kenyér volt a kenyér, és nem szivacs. Normális minőségű kajától kevésbé éhezel majd X időn belül, a szervezetednek is jobb, adott esetben több energiát jelent, amely hangulatilag is pozitívabban hat rád. Ez sokrétű dolog, de ami megállapítható a fentiekből, hogy rém rosszul táplálkozol

2015. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Necsodalkozz, hogy gebe vqgy es mem hizol. Mondjuk, ha TAPLALO kajakat ennel szendvicsek meg peksutik, csokik helyett, talan nem lemnel hianybeteg, meg lmenne is mi felszivodjon.


Mit egyel?

- hus, hal, tojas

- krumpli, rizs

- zoldseg, gyumolcs

- vizont kenyer, cukros izek, csipszek modjaval, az csak ures szrsag, semmit nem hasznosit belole a szervezeted

2015. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

És szerintetek akkor reggel mivel kezdjek?

1000ft..

suliba járok, mit vegyek?

2015. márc. 24. 22:06
 5/7 HUN_Sector ***** válasza:
Szülők nincsenek, akik reggel mondjuk csinálnak valami kaját? Adják a pénzt, hogy "menj és oldd meg kisfiam"?
2015. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, mivel siet mindenki :)

De ez nem hiszem, hogy akadály..

Nézd: Ha otthon, csinálnék szendvicset ugyanolyan lenne , mint a boltba

Pontosítok: A lipóti pékségből szoktam szendvicset venni.


Háromsajtos szendvics tartalmaz: Sajt keve, camembert, sajt szeletek+zöldésgek benne+tojás.


A pulykamell sonkás szendvics: ugye a sonka(ami minőségi, mivel ismerem azt amit raknak bele, és tudom milyen..), tojás, zöldségek.


Ez tökéletes nem? Szerintem ez korrekt..


Ja és amúgy magvas kenyérbe van mindkettő.

Csak egyiket szoktam venni, változatosság kedvéért.

2015. márc. 24. 23:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajt (kenve)*
2015. márc. 24. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!