Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúra esetében mennyi...

Várhegyi Mónika kérdése:

Fogyókúra esetében mennyi szénhidrátot, zsírt, fehérjét és kalóriát kell bevinnem naponta?

Figyelt kérdés
Nő vagyok 23 éves és 71 kg.60 kilóra szeretnék lefogyni. Minden reggel használom 7 percet az ab generatort (van hogy napi 2x de akkor nem zumbázok) és délutánonként 1 órát zumbázok. Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi kalóriát, szénhidrátot, zsírt és fehérjét kell bevinnem ahhoz, hogy fogyjak? Sok helyen utánanéztem már, de mindenhol másr írtak. Előre is köszönöm!

2015. márc. 26. 16:51
 1/3 Sowilo ***** válasza:

Kezdésnek jó lesz, ha soha többé nem használod az ab generatort, és soha többé nem zumbázol. Helyette súlyzós edzés kardióval kiegészítve.


Az étrended hogy áll?

2015. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most már úgy csinálom az edzéseimet, hogy naponta 1 óra zumba, 10 perc intervallum edzés és 15 perc ab generator. Napi 3x szoktam enni 4-óránként. Használom minden nap a kalóriabázist és aszerint eszek. Napi 1000-1300 kalóriát viszek be, de közben figyelem, hogy ne lépjen túl a napi makrotápanyag limitet. Szénhidrát: 130g, fehérje: 71g (bár sosem sikerül ennyit bevinnem max.45-55g) és zsír 71g (de ebből is kevesebbet szoktam). Igazából sok helyen utánanéztem már, hogy miből mennyit lehet bevinnide mindenhol más írnak.
2015. ápr. 4. 20:42
 3/3 Sowilo ***** válasza:

Akkor leírom még egyszer: ha eredményt akarsz, soha többé ne zumbázz, az abgenerátort pedig add el valami idiótának, még mielőtt kimegy a divatból, és a nyakadon marad.


Napi három kaja kevés. Minimum 5 legyen, három óránként kéne enni. Az első a reggeli legyen, az utolsó lefekvés előtt 1-2 órával. A 6 óra után nem eszünk marhaságot nem tudom, csinálod-e. Ha igen, fejezd be.


Nem a kalória számít, hanem a makrotápanyagok. Soha többé ne számolj kalóriát. Kell minimum 2g/testsúly kg fehérje.(színhús, túró, tojás, tápkieg) A szénhidrátot(rizs, zab, zöldséggyümölcs stb) indítsd ugyanennyiről, aztán ha nincs meg a heti 0,5-1kg fogyás, fokozatosan csökkentsd, de heti 1kg-nál több fogyás sose legyen, mert az már nem zsírból, hanem izomból megy le, azt pedig nem akarhatod, mert minél kisebb az izomtömeged, annál nehezebben ég a zsír, és annál szarabbak a formáid. Amit soha: tej, búza(teljes kiőrlésűt se), cukor, műkaják.


Nem kell sok helyen utána nézni, olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet, guglizz rá, ingyen letölthető, abban minden benne van. Okos dolgokat olvashatsz benne pl. az edzésről is, ami úgy látom, nem fog ártani.

2015. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!