Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikortól számít valaki anorexi...

Mikortól számít valaki anorexiásnak? Kb 170 cm vagyok,48-50 kg és 16 leszek. Apu, és a doki szerint közeledek a túlzott soványság felé. :/ De én nem érzem így.

Figyelt kérdés
Világ életemben keveset ettem,de mikor éhes vagyok eszek és ráadásul annyit, hogy fullon legyek.
2010. febr. 18. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszel, nem vagy anorexiás, max vékony alkat. Az anorexia és a bulémia tünete is az étkezési zavar. Ha eszel, mikor éhes vagy, és utána nem hányod ki, akkor semmi bajod.
2010. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ajj,azt anorexia csak arról szól,hogy vékony vagy.Ez betegség,amikor valaki direkt nem eszik,hogy véletlenül se hízzon,és ha mégis,akkor lelkiismeret-furdalása van.
2010. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*Az anorexia

(előző voltam)

2010. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Az anorexia nervosa egy pszichés betegség, az evészavarok egyik alapvető típusa. Az anorexia szó szerinti jelentése az étvágy elvesztése („orexis” = vágy, „an-orexis” = vágy elvesztése). A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal.


Gondolom innentől kezdve nem nehéz kitalálni hogy az anorexiát nem mérleggel mérik.

2010. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Kövérnek látod magad/nem látod magad soványnak=anorexiás vagy.

Soványnak látod magad=nem vagy anorexiás.

Ilyen egyszerű.

2010. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én 168 cm vagyok és kb ugyan ennyi kiló

Megnyugtatalak nem vagy anorexiás én sem vagyok az...és nem is érzem annak magam van étvágyam de nem hízok pedig már egy két dolgot kipróbáltam :)

és ilyenkor az a szörnyü h nem tudok ellen mit tenni mert akármit ehetek akkor sem hízok :S:S

soványak sem oylan lenni jó higgyétek el :(

2010. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
így van nem midnig jó ilyen soványnak lenni ám :O
2010. febr. 22. 13:44
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Énis 170cm vagyok es 50kg a sulyom, es 15leszek:)velem is ez a baj ám én amikor ehes vagyok is nagyon keveset eszek nagy szo ha megeszek egy tál ételt szovval inkabb nekem kellene parazni nem neked:)szerintem nem kozeletsz az anoreszia fele inkabb en:(.......na helloka

2011. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!