Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudom, hogy most én...

Nem tudom, hogy most én anorexiásnak számitok-e? Mert szerintem nem. 170 cm és 49 kg vagyok ez nagyon kevés? 16,9 a testömegindexem

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk: nem attól számít vki anorexiásnak, mert kicsi a súlya. anorexiának azt a pszichés kórképet nevezzük, amikor vki súlyos testképzavarban szenved, és kórosan sovány állapotában is túlsúlyosnak látja magát, ami további drasztikus diétákhoz vezet, végül pszichiátriai kezelés hiányában halálhoz, mivel tul.képp éhenhal.

tehát még egyszer: attól, hogy valakinek önmagában kicsi a súlya, de rendesen eszik, és reálisan látja önmagát, az nem anorexia.

egyébként a súlyod normális, bizonyára vékony testalkatod van, de az nem baj, ha egyébként rendszeresen, normálisan étkezel.

2009. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sovány vagy, a testtömegindexed kevés, de ahogy az előző is írta, ez magában nem anorexia. Lehet, hogy csak ilyen a testalkatod. Ha viszont te nem látod, hogy sovány vagy, és még fogyni akarsz, fordulj orvoshoz.
2009. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
én 172 centi vagyok,és 44 kiló,ha ez megnyugtat, de jól érzem magam a börömben!:)Vékony a derekam,széles a csípőm,van mellem is (bár nem túl nagy,de olyan tenyérbemászó)!Annak sokkal rosszabb,aki dagadt és nem tud lefogyni!Attól még,hogy vékony vagy,nem vagy anorexiás!
2009. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Talan valaki rad mondta, hogy olyan vekony vagy, mint egy anorexias, mert azert vekony lehetsz nagyon. Igazabol 170 magashoz 60 kg a normalis suly.

Attol, hogy vekony vagy meg nem vagy anorexias. Akkor lennel az, ha egyaltalan nem ennel, vagy napi 200-300 kcal-t ennel meg.

Ha rendesen eszel, akkor nem vagy az.

2009. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem mondták rám hogy anorexiás vagyok csak hogy vékony de én ezt nem hiszem el am a kajáűval kapcsolatban mivel le akarok fogyni 300 kcal eszek de most épp viznapot tartok 4 napig aztán egy nap szünet és megint

hülyeség volt feltenni ezt a kérdést mer ugyis mindegy

2009. jan. 16. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kommented alapján: Igen, anorexiás vagy!
2009. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég! te akkor tényleg anorexiás vagy. én nem kezdek neked moralizálni, hogy így meg úgy menj orvoshoz. én voltam az első válaszoló, ott leírtam az anorexiát, mit jelent, és mi a következménye kezelés nélkül. nem túloztam. azt remélem, hogy valaki észreveszi rajtad a környezetedben és ha kell erőszakkal elvisz orvoshoz. magadnak ásod a sírodat, ezzel remélem azért tisztában vagy.
2009. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=0CrtvfFw-Wo&feature=related


Ilyen leszel, ha tovább folytatod!!!!

2009. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hany kg vagy most? Mentel lejjebb a 49 kg-bol?
2009. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én a 4 víznaptól mingyárt eldobom magam. Ez nagyon anorexiás komi volt a testsúlyod úgy kb. jó kicsit vékonyka de jó. Az anorexiások olyan csúnyák. Szerezz egy kis izmot viccen kívül!
2010. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!