Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A HELYES ÉTELTÁRSÍTÁS szabálya...

A HELYES ÉTELTÁRSÍTÁS szabályai nagyon ellentmondanak a hagyományos magyar konyhának. (rántott hús krumplival, csirkepörkölt nokedli, túrós csusza, stb. Lehet hogy a hagyomány nem egészséges?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy a hagyomány nem egészséges, de amikor kialakultak akkor


1. akkora éhezés és szegénység volt, hogy nem volt sok választási lehetőség, búzát mindenképpen kellett enni

2 annyival tisztább volt a világ, hogy a rossz ételek, ételtrásítások sokkal elviselhetőbbek voltak.



Ma egyszerűen nem kell túrót meg csuszát enni (tejet és búzát), és akkor nem lesz gond az ételtársításokkal.


Gyümölcs-hús még ami annyira nem jó, de gyümölcsöt sem kell sokat enni, nyáron teremnek a hazai gyümölcsök, hát nem ebédre eszem a húsétellel, vagy ha igen, az meg nem a világ vége.


Krumpliból sem kell sokat enni, nyáron vannak alacsony ch tartalmú zöldségek, időnként / télen a krumplievés pedig nem fog betegséget, elhízást okozni még ha hússal, zsírral fogyasztjuk is.


Akinek igen, mivel a krumpli az ugye mérgező növények rokona, ez is tartalmaz méreganyagokat, az ne fogyassza.. sokat meg senkinek sem kell belőle ennie, nem egy mindennapos étel, ha belátóak vagyunk a hús jobb salátákkal, más gyökérzöldségekkel a krumpli helyett, de időnként meg belefér.


Ez a véleményem az ételtársításról, az amit nehéz társítani, eleve nem is ajánlott fogyasztásra (búza, rozs, tej, cukor)

2015. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Őseinket nem szennyezték ennyi - sőt semmi - adalékanyaggal, permetezett (mérgezett) zöldséggel és gyümölccsel, állatkáikat sem etették a ma divatos cuccokkal (tömegnövelő,...)

És szerintem a legfontosabb, hogy MOZOGTAK !!!!

Én meg ülök, és írogatom a hozzászólásaimat. Én sem vagyok normális :(

2015. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mégis el lehet élni ezzel sokáig, csak mondjuk sokat jelent, hogy mennyit mozogsz. Mindkét nagyapám megélte a 80-at a magyar konyhával (a fiatalabb még él), no, de mindketten aktív életet éltek, nem ilyen mozgásszegényet, mint manapság nagyon sokan (nem, ez nem az internet hibája, az embernek kell felállni a székből/fotelből, és megmozdulni).
2015. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazad van. Ha lemozogjuk, nem ártalmas a magyar konyha.Csakhogy ki mozog annyit, mint kellene?
2015. máj. 10. 08:23
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Megnézek egy krónikus gyulladással küzdő szénhidrátzavaros embert, ahogyan lemozogja a betegségeit, mielőtt teljesen felborul a pajzsmirigy működése, és végképp megborul az energiafelhasználása.


Jah, pajzsmirigy betegséggel is megnézek bárkit, aki lemozogja az elfogyasztott kajáját.


Mozogni kell, mert erre lett kialakítva a testünk, hormonrendszerünk stb. De a hízás ugyan úgy mint a többi, krónikus betegség. Talán nem kellett volna 6-os genetikai állományig tömni azt a szerencsétlen búzát? Talán nem azt kellene enni, amikor a rágcsálók gabonaevők, nem az ember?

2015. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

A betegség speciális eset, de a legtöbb ember nem születik ilyen betegségekkel, és nagyon sok betegség az eleve helytelen életmód miatt alakul ki.

Nos, én rendszeresen mozgok, pedig elfoglalt, dolgozó ember vagyok. Épp nemrég vettem egy minibike-ot (az olyan, mint a szobabicikli tekerő része, kisebb helyen elfér, de ugyanolyan jó, és olcsóbb, mint egy normál szobabicikli). Bekapcsolod a tévét, közben tekersz. Például. Lehet lift helyett lépcsőzni, vagy gyakrabban sétálni. A legtöbb ember találna magának megfelelő mozgást akár ingyen is, de csak kifogásokat keresnek. Hétköznap nekem az első, mielőtt kibújok az ágyból, hogy még ott fekve csinálok pár egyszerű tornagyakorlatot.

El lehet osztani az étkezést is több kisebb adagra, én pl. 4-6 étkezésre osztottam el.

A kevés mozgás egyébként olyan problémákat is hoz magával, hogy hátfájás, gerincproblémák, ízületi gondok, leépül az izomzat, nehézkesebbé válik a mozgás idővel.

2015. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!