Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zselatín jó a porcokra?

Skjor kérdése:

A zselatín jó a porcokra?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm említette hogy térdfájásra vagy egyéb porcos hely ami ropor és kikopott arra jó a zselatín vagy a gumicukor. Igaz ez? Ha pedig nem, akkor valami tanács? Nagymamám szegény rengeteget költ gyógyszerekre és azok semmit se használnak... és ez már évek óta megy. Nagyon szeretnék segíteni neki mert rossz látni, ahogy minden egyes lépésnél szenved....

2015. ápr. 19. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes kipróbálni, de nem a gumicukrot, hanem az ízesítetlen zselatint. Kötőszöveti fehérje, mindenképp hasznos. Ha nem elegendő, megpróbálkozhatsz egy izületvédő készítménnyel is, nekem az Universal Jointment Sport bevált, de lehet más glükózamin, kondroitin, MSM-tartalmú készítmény is. Ne tévesszen meg, hogy testépítő boltokban lehet kapni, nem csak testépítőknek jó, hanem bárkinek, akinek izületi problémái vannak.

Nekem használnak ezek, de én inkább megelőzésnek használom, csak érzem, hogy jobban terhelhetőek így az ízületek. Egy próbát mindenképp megérnek szerintem.

2015. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!