Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétától sárga széklet?

Diétától sárga széklet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28 hetes kismama vagyok, terhessegi diabetest állapítottak meg nálam, egy hete csinálom a 160 grammos ch diétát. Mióta diétázom, rendszeresen világos-sárgás székletem van (de nem hasmenéses). Ez lehet az étrend változásától, vagy valami gond van? Köszönöm a válaszokat előre is :)
2015. ápr. 20. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem ürül az epe, akkor világos színű a széklet.
2015. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam, csak nem tudom, hogy okozhatja-e a szenhidratmentes etkezes...
2015. ápr. 20. 19:35
 3/14 anonim ***** válasza:

160 gramm közel sem szénhidrátmentes. Zsírt eszel?

Én visszamennék az orvoshoz, mert itt nem biztos, hogy korrekt választ kapsz, és ez nem tűnik épp normális dolognak. Nem sárgulsz? Szemed fehérje például?

Én férfiként próbáltam sok féle diétát, volt hogy szinte teljesen szénhidrátmentesen étkeztem, de akkor is normális színű székletem volt. Most, hogy kevés zsírt eszek, kicsit világosabb, de nem sárga.

2015. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vagy étrend, vagy emésztőrendszeri akut betegség (fertőzés, most kialakuló epegond stb.)


160g ch nagyon sok, így még a baba megszületése után is lehetnek gondjaid az elkövetkező években.


Gondolj bele, hogy az ember hús és zöldségevő. Az így bevitt tápanyagok feldolgozására alkalmas a leginkább a testünk (most az egyéni eltéréseket persze leegyszerűsítem), ez tartaná fenn a normál bélflórát, ehhez megfelelőek az emésztőnedveink, az epénk pl. nem csak van, de üríteni is kell.. ilyen táplálkozással, megfelelő zsírbevitellel általában működünk.


A te étrended mennyire tér el ettől? Elég zsírt eszel? A növényi táplálékaid zöldségek, vagy mű kaják? Ezek nagyon komoly kérdések, ezeknek közvetlen kihatása van az egészségünkre.

2015. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon ertem, dietetikus allitotta ossze a dietamat, napi 160 g szenhidratot kell megennem, nyilvan nem sutemenybol, hanem teljes kiorlesu gabonabol, zoldsegbol es nemi gyumolcsbol. Tejtermek modjaval mehet csak, hus bosegesen. Semmi feher cukrosat es feher liszteset nem eszem. Ebben mi a sok? Ha ennyit sem eszem, biztosan ehen halok, ezt is nehezen tartom, mert meg szokatlan, allandoan nyugos vagyok, mert rajtam van a zabalhatnek...
2015. ápr. 21. 14:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Márpedig, kérdező, 160 gramm elég sok, ha nem a modern átlagember szemével nézzük... Személy szerint rosszul lennék annyitől, bár attól függ. Ha főleg zöldségből viszem be, az nem rossz.

Ha éhes vagy, akkor nyilván egyél többet, épp csak ne szénhidrátot. Én akkor sem éhezem, ha 20g a szénhidrát, eszem mellé 150g zsírt, a szükséges fehérjét és ez már egy teljesen okés nap, nálam szolid fogyáshoz illő. Ennyire kevés szénhidrátot azért nem szoktam enni, jobban esik fölötte :) Nálad pedig komplikál a cukorbetegség, amibe sose mentem bele nagyon, de valamely fajtájával is simán lehet kevés szénhidrátot enni, nem muszáj olyan sokat, amennyit cukorbetegeknek szoktak előírni. Ennek utána kell nézni, ha az ember ilyen irányba akar elmenni, hiszen az egészségről van szó, nyilván netes laikusokra nem hallgatunk ilyenkor. Kár, hogy egyes orvosok sem értenek a témához, de a dietetikusok se mind jók :(

2015. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hat azert drasztikus eletmodvaltasba nem varandosan kell belekezdeni :) holnap megyek orvoshoz, megkerdem errol. Nyilvan nem diagnozist vartam toletek, csak gondoltam hatha jart valaki hasonloan, es meg tud nyugtatni. Egyebkent javulni latszik a helyzet, valoszinu valami atmeneti bibi volt az emesztesemben. Koszi a valaszokat!
2015. ápr. 21. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint tartsd be azt, amit a dietetikus mondott. Az orvosnak említsd meg a széklet problémát. Várandósan tényleg nem érdemes kísérletezni az étrenddel. Én is próbálkoztam a sok zsír kevés szénhidráttal, és engem eléggé taccsra vágott, szarul is néztem ki. Hónapokba telt, mire helyrejött utána a bőröm és a közérzetem. Nem vagyunk egyformák, van akinek ez, van akinek az válik be, ezek a viták soha nem érnek véget. Ahány cikket olvasok, annyi féle diétát dicsőítenek, és mindent alá tudják támasztani tudományos "tényekkel", holott ezek gyakran ellent mondanak egymásnak.

Nem tudom, hogy esetleg olyan lehetséges lehet-e, hogy a kicsi úgy feküdt, hogy megnyomta az epevezetéked, de majd az orvos biztos megmondja.

2015. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, te a dietetikusnak utána néztél, mielőtt megfogadtad az étrendi tanácsát? Csak mert ez közvetlen hatással van az egészségedre, a babád egészségére.. ha ez számít.


Mi van, ha a dietetikusokat olyan helyen képezik, ahol a betegségipar érdekei a mérvadóak? Vagy az élelmiszeripar lobbija a mérvadó?


Mi lenne, ha kiderülne, hogy a dietetikusok teljesen képzetlenek a valódi táplálkozástudomány termén, viszont az oktatásukat a pillanatnyilag legbefolyásosabb cégek, vállalatok felügyelik? Ilyen különböző, kétes érdekcsoportok akármilyen nézeteit képviselő emberektől mennyire szívesen fogadnál meg tanácsokat az egészséged/babád egészsége ügyében? Csak kíváncsi vagyok.


A teljes kiőrlésű gabona lisztekkel kapcsolatban nem nagy meglepetés, hogy ugyan úgy bennük van a glutén, bennük van a keményítő, ugyan olyan megbetegítőek mint minden nemesített gluténtartalmú gabona. Ugyan úgy cukorbetegséget okoznak, persze hogy ezt ajánlják táplálkozáshoz, ha hosszú időn át betegen akarnak tartani valakit.


"Tejtermek modjaval mehet csak" Módjával is gyulladásfokozó és nagy inzulinválaszt okoz. De meg is mérheted, ha el tudsz intézni magadnak egy inzulinszint mérést, nyilván nem elhinni kell semmit se.


" Semmi feher cukrosat es feher liszteset nem eszem"


Csak nincs különbség a tk liszt és a fehér liszt között. Most hogy éppen a gabonaipar lobbi/marketing az, hogy van különbség.. éppen élelmiszeripari gazdaságtant/marketinget tanulok egész nap, hogy éppen ki mit hazudik az irreleváns, csak a vizsgámon kell tudni, hogy a gazd.versenyhivatal (GVH) szabályai szerint nem lehetne megtéveszteni a fogyasztókat. Ez csak vizsgaanyag egyetemen, a gyakorlatban úgy vernek át s manipulálnak mindenkit mint a fene. Mocskos az élelmiszeripar, én ha lediplomázom úgy kb. kimegyek akármi mást dolgozni (főleg ápolni kezdetben) Angliába, mert élelmiszeriparral foglalkozni.. pff. inkább BKV ellenőr :D


Azért van rajtad a zabálhatnék, mert már inzulinrezisztens vagy, de ezt rá lehet fogni a várandósságra. De amúgy is az lennél, ha tovább folytatod a gabonás étrendet.


Hússal és a zöldségekkel jóllaknál, ha nem így érzed, akkor ugye ki kell gyógyítani az IR-t, meg több zsírt kell enni. Nem lehet éhen halni, ha fogyasztasz elég zsírt :))


"Hat azert drasztikus eletmodvaltasba nem varandosan kell belekezdeni :)"


Szerintem az a drasztikus, amikor búzalisztet ajánlanak enni várandós nőknek.


"holnap megyek orvoshoz, megkerdem errol." Nézz utána ki képezte és milyen elvek szerint. Akit azért képeztek ki, hogy ügyesen adjon el gyógyszereket, az nem biztos (persze én nem állítok semmit), hogy ért az egészséghez.


"Nyilvan nem diagnozist vartam toletek, csak gondoltam hatha jart valaki hasonloan,"


Rengeteg ember eszik gabonákat és rengetegen lesznek inzulinrezisztenciások, cukorbetegek, várandósság alatt a nők különösen érzékenyek ugye. Tehát sokan járnak hasonlóan, igen, és bármivel megnyugtathatod magad, de szerintem egyél jól... ez csak amolyan felebaráti. Nem beleszólás, aki ebben látja a logikát az érti, aki nem az meg nem fogadja meg és eszi a búzát :)

2015. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hat ne haragudj, de ilyen alapon akkor semmilyen orvosban nem bizhatok meg, es idegbajt is kapok, mert igy is aggodom a babaert es magamert eleget, ugyhogy koszonom a felebarati jotanacsot, de erre pont nincs szuksegem varandosan, van eleg bajom igy is. Hiaba okoskodsz es oltod az orvosomat (amugy te orvos vagy, hogy ekkora a szad?), akkor sem fogok drasztikus valtozasokat tenni az etkezesemben, ez is az volt az eddigiekhez kepest, es nem konnyu, mivel 25 eve szarul taplalkozom, most hirtelen ez a szitu, marhara nem tenne jot se nekem, se a babanak, ha homlokegyenest maskepp kezdenek mindent enni, mint eddig. Egyszeruen ehhez nem kell nagy esz, nem gondolod komolyan, hogy a kisbabam egeszseget kockaztatnam? A terhes nok zome hasonlokeppen taplalkozik, teljesen egeszseges babakat hoznak vilagra, ugyhogy ha megengeded, az orvosnak fogok hinni es nem neked. Menjel mashova trollkodi meg paraztatni, meg egyesevel elemezgetni a mondatokat.
2015. ápr. 21. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!