Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A sárgás nyákos székletet...

A sárgás nyákos székletet megfogja a hasfogó? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre hogy nem nagyon.. :S

2012. szept. 26. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vírus, vagy baktérium okozta erős hasmenésről van szó, akkor kevésbé hatásosak a székletfogók. Amúgy is tanácsos nem megfogni a székletet, mert így több időt töltenek a kórokozók a bélrendszerben, és csak szaporodnak. a betolakodókat minél előbb ki kell üríteni, és ennek egy útja van a hasmenés.

Egyéb hasmenésre hatásosak a székletfogók (Smecta, Enterol). Ha antibiotikum szedése miatt híg a széklet, akkor Normaflórt érdemes inni, hogy helyreálljon a normál bélflóra, vagy sok joghurtot, kefirt kell fogyasztani.

2012. szept. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló 100%-ban jó választ adott, azzal egészíteném ki, hogy egy széklettenyésztésre mindenképpen szükség lenne, mivel ha a hasmenést baktériumok okozzák, akkor szükség lehet antibiotikumra, ha bélgyulladás áll a háttérben, akkor gyulladáscsökkentőt írnak fel.

Természetesen mindkét esetben szükség van a bélflóra helyreállítására.

2012. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
már 4 hete ígyvagyok. még várunk a széklet minta eredményére. már szedtem normix nevű gyógyszert ami nem hatott, a lacto protect ugyancsak nem. és suliból meg nem maradhatok ki szoval jó lenne valami ami megfogná a hasam, mert a székletfogó sem hat :S
2012. szept. 27. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első válaszoló írta, a székletfogó csak súlyosbítja a problémát. Ha megjön a tenyésztés eredménye, akkor tudnak adni megfelelő gyógyszert, addig a legjobb amit tehetsz, hogy a bélflóra helyreállítását segítő készítményt szedsz (Normaflore) és joghurtot vagy kefirt iszol.
2012. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!