Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem pont ide akartam a kérdést...

Nem pont ide akartam a kérdést, de itt is jó lesz. Hát én 17 éves vagyok 175cm 74kg. Mit csinálhatok rosszul? Többi lent.

Figyelt kérdés

Már több mint 10 éve focizok, szóval eléggé izmos testalkatom van, főleg a lábaim, de az egész törzsem, testem is beleértve. Többi lent. Mit csinálhatok rosszul? úgymond fogyni akarok hasról+még izmosodni, olyan 12-13%-ra akarom a testzsírszázalékomat. Mostanában próbálok odafigyelni, hogy mit egyek, próbálom a kenyeret, péksütit meg az ilyenek hanyagolni, napi 2,5-3l vizet megiszok, mert van heti 2 foci edzésem, meg mellette már 1 hónapja is kondizok mert még jobban izmosodni szeretnék. Nem rég volt a suliban testzsírszázalék mérés ahol 16.6% volt a testzsírszázalékom, ami azt jelenti, hogy rajtam 12kg zsír van. De úgy érzem hogy a legtöbb a hasamon van, ha befeszítem a hasam, eléggé izmos ha beleütök erősen akkor sem fáj, meg vmi látszódik, és szoktam gyakorlatokat csinálni hasra, felülés, lábemelés stb..., de ennek ellenére nem nagyon akar hasról lemenni egy kis felesleg. Tudom hogy izzadni kell, ha tudok eljárok futni, elég jól megy mert a foci miatt jó a kondim, meg persze a fociban is sokat futok és legtöbbször mindig én izzadok a legjobban.

De esetleg vmi tanács, trükk, segítség, hogy mivel, vagy mire figyeljek, hogy legyen több látszatja

Remélem értitek:):) köszi a válaszokat előre is :)



2015. ápr. 23. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Értem a kérdésedet, igaz, én lány vagyok. Kb. 20 kg-t fogytam 4-5 éve, azóta is tartom (ingadozik, most pl - 22 kg ha az 5 évvel ezelőtti súlyomhoz hasonlítom, de pl fél éve meg 4 kg-al nehezebb voltam, most tavaszra sikerült leadnom ezt a 4 kgot)


Az az igazság, hogy hiába mozogsz ennyit, ha a kaja nem jó.

30%ban határozza meg az edzés, és 70%ban a kaja a fogyást/izmosodást/szálkásodást.

Nem elég az, hogy "próbálsz" odafigyelni a kajára. Nem elég "hanyagolni" a cukrot. KI kell ZÁRNI, ezt nem tudom jobban leírni, de ha eredményeket akarsz, ennél gyorsabban, akkor muszáj.


Mármint lehet így is lemenne rólad az a kis zsír a hasadon, csak pl. 3-4 hónap után, de ha mondjuk teljesen elhagynád a cukrot, lehet lemenne 1 hónap után.


A suliban nem tudom, milyen ketyerékkel mérhetnek, nem tudom, milyen a sulid (olyan szempontból, hogy költségvetés, az én gimimnek pl eléggé kevés pénze volt :D nem futotta még ilyen testzsírmérő izére sem, sőt még normális mérlegre se... :D ) tanácsos lenne egy olyan ketyerével/kütyüvel megmérni a testzsírszázalékod, ami TUTI jól mutatja és pontos.


Másodszor: a felülésektől nem fog lemenni a zsírfelesleg. A felülésektől a hasizmaidat edzed. A zsírt az aerob sportok tűntetik el (futás, vagy foci, és ezeket csinálod is!! tehát ez jó!)


Harmadszor: az a probléma hogy fogyni és izmosodni egyszerre eléggé problémás...

mármint az izmosodáshoz tömegnövelő étrend el (magas kcal bevitel FEHÉRJÉBŐL!! mert az izom fehérjéből áll -> ahhoz hogy pl nagyobb bicepszed legyen, sok-sok fehérje kell, akár napi 2200-2500 kcal.

A fogyáshoz meg alacsony kalóriabevitel kell, 1500 alatt kb (ha ennyit edzel kb 1500 kellene a fogyáshoz, vagy alacsonyabb)


Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy:

1. lépésben fogyizó étrendet követsz: alacsony kcal, sok mozgás, kizársz minden cukrot/fehérlisztet és a többi. Fehérjében gazdag étrend legyen, állati zsíradék is jöhet (én például rendszeresen eszem csirkecombot ami pl zsírosabb hús, de semmi ch - kenyér tészta semmi ilyen - csak zöldség + gyümi ch-ként, és mégis fogyok)

2. lépés, ha lement a zsír a hasadról, emeled a kcalbeviteled, de fehérjéből (mert az izom "fehérjéből" táplálkozik, ha pl. 2500 kcalt beviszel sok fehérjéből + valamennyi zsíradékból az nem ugyanaz mintha megeszel egy nagy tortát, ami tele van cukorral és ilyenekkel...


Ha fordítva csinálnád (előbb tömegnövelő étrend) az lenne a baj hogy növelnéd az izmaid (tehát lennének nagyobb hasizmaid) de ezzel még inkább azt érnéd el hogy nagyobbnak látszódjon a hasad, mert ráerősítesz a hasizmaidra, az izom "nő" a zsírréteg alatt => eredményként még nagyobbnak fog látszani a hasad.


Szóval először kéne levinni a zsírt a hasadról, utána jöhet az izmosodás.


Ha van még valami, írj!

2015. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy én mindenre ügyelek.

Pl. zsíros hús alá nem teszek pluszzsíradékot, ha sütöm (pl csirkecomb alá sose) sőt gyakran csirkemell alá se teszek, hanem megpárolom vagy teflonon megsütöm kis vízzel.


Nem eszem cukrot - nem, még a reggeli kávéba se teszek, kizárólag édesítővel iszok mindent - nem fogadok el potyacsokikat ha megkínálnak a haverok, mert van náluk egy tábla milka, és mondják: "Kérsz?"

Szóval nemcsak azt kell magadtól megállni, hogy ne vegyél egy boltban csokit, vagy ne menj be a pékségbe - igen, van hogy le kell mondani a mekizéseket, kínai kajákat, le kell mondani a közös pizzázást, vagy le kell mondani a moziban a popcornról.


Igazából, nem is szoktam nagyon máshol enni, csak otthon (kaját se rendelek) ugyanis pl. dolgoztam Burger Kingben, láttam hogy sül az "elvileg" párolt hús a salátába, mennyi olajat tesznek alája, pedig diétásként kínálják...

szóval még salátát se veszek mekibe/burger kingbe, amibe elvileg "csak PÁROLT csirkemell + zöldség" van, mert az a párolt csirkemell nagyon nem párolt, hanem zsíradékban sült...


Sajnos valamit valamiért.

Én lemondok a közös pizzásásról a haverokkal, a közös mekizésről azért, hogy egészséges testem legyen, és hogy jó legyek bikinibe nyáron.

4.5 éve csinálom ezt, és bátran állíthatom hogy MEGÉRTE! Lehet így is élni. Lehet, hogy nem annyira szép, mintha minden hétvégén elmennél mekizni a családdal/barátnőddel, de én vállalom, mert jól akarok kinézni és vékony akarok maradni.


Nyilván ez nem azt jelenti, hogy nem ehetsz meg hetente egyszer pl. egy szelet csokit, vagy havonta 2szer egy szelet sütit. Mert heti 1 db csoki belefér. (Én ennyit se szoktam, hanem ha "csalok" akkor pl jó szénhidráttal barna kenyér, ilyesmi) de sokaknak jó a heti egy pici csalás mert mégis megvan az öröm, hogy "na, csak ehetek 1 szelet csokit!" ilyenkor aznap fél órával többet kell mozogni, ennyi :)

2015. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát a gimi ahova járok, úgymond elég jó, szóval egy igen jó mérője van, amit mondta a tanár ami alig tévedhet, esetleg pár tized%-ot,szóval az a 16,6% elég közeli lehet.

Jó igen kicsit félre fogalmaztam, nem azért felülésezek hogy "fogyjak" hasról, hanem hogy ha lemenne a felesleg legyen minél izmosabb hasam, de mostanában elkezdtem edzés végén 10percet biciklizni egyes fokozatban és végig keményen, csak úgy szakad rólam a víz a végén, végig kb 150 felett van a pulzusom

a kajálás, hát nem igen eszek sütit, max havonta 1x ha vmi kisebb családi ebéd van, de akkor is keveset, nem kívánom, nem iszok kávét, se cukros üdítőket csak vizet, általában tejet gabonapehellyel szoktam, napközben 2-3 teljes kiörlésű szendvicset+vmi zöldséggel, délután este fele pedig, vmi nyers zöldséget, vagy inkább gyümölcsöt eszek

Most úgy akarom hogy kb a suli végéig inkább a fogyás, és mikor szünet van, már tervezem a 6 napos teljes kondi edzést, szóval nyárra lehet kipróbálnám a fehérje port

mostanában elég sokan mondják hogy sokat fogytam, és sokan is mondják hogy sokat izmosodtam, de én is látom a karomon, keményebbek is az izmaim

de még mindig a has a fő szempont, már kezd a felső 6 kocka látszódni, szóval ezért csinálom a biciklizést,és a taposást a kondiban majdnem full erő bedobással, de mikor eljutok futni ott is inkább lendületesen csinálom

Bár nem tudom mi a jobb, közepes tempóban futni 10km-t, vagy eléggé tempósban csak 3-4km-t?

Az a baj az itthoni pl csirkét megcsinálni, hogy nem jutok oda, mert reggel már 5-kor kelek 6-kor megyek suliba, ha hazaérek 2-3-4-fele vagy megyek foci edzésre, vagy kondiba, vagy pedig jelenleg Kreszre, szüleim pedig aközben még nincsenek itthon, szóval az azért nehéz, és így nehéz a fehérje bevitelt csak úgy pótolni :(

2015. máj. 9. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!