Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi az egészséges nyers...

Mennyi az egészséges nyers zöldség bevitel naponta egy felnőtt számára?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi öt adag. Az adag nagysága személyenként és zöldségenként változó, de egy "ökölnyi adag" egész jó megközelítés.
2015. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akár 1-2 kiló zöldséget is meg lehetne enni, és egészséges lenne.


Nagy mennyiség esetén már számít a zöldségekben lévő felszívódó szénhidrát mennyiség is, tehát a zöldség típusa nem elhanyagolható.


Én ha vega lennék, akkor zöldségeket ennék kókuszzsírral, így elég korrekten be lehet vinni minden tápanyagot, megfelelő kalóriát is.

2015. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: A nem gabonaevő vegánok azért már alapoznak az olajos magvakra is, akkor is, ha szénhidrátdúsan esznek. Én se merném elhagyni őket, bár lehet, hogy a megfelelő zöldségekből napi sok kilót éve meglenne, de annyit nem akarnék enni.


Kérdező, szerintem jó, ha sokat eszik belőlük az ember, legalábbis én ezt követem. De nem mindig jön össze sok és a tapasztalat azt mutatja, hogy csak mert nem eszünk sok nyers zöldséget, még nem lesz mindenféle bajunk. De ha egyszer értékesebb úgy, üdébb, lédúsabb és a legtöbb zöldség ehető nyersen, akkor miért ne? :D

Elégedett szoktam lenni, ha 1 kiló zöldség összejön s a nagyobbik fele nyers, de ez nálam a max., ennél azért kevesebb van, de azért napi jópár deka.

A napi öt adagot nem tudom értelmezni, semmi értelme és sokan soha az életben nem esznek annyiszor egy nap s ez így rendben is van. A napi összmennyiség számít leginkább a tápanyagoknál, egy nap annyira rövid idő, hogy ha az ember rendszeresen nem eszik alatta, akkor sem szokott semmi gond lenni.

Felső limitben nem hiszek. Ahogy nem tartom életszerűnek, hogy valaki mondjuk napi 5-10 kiló zöldséget egyen. Távolról sem lehetetlen, de még egy zöldségimádónak is kényszer lenne véges időn belül, elég extrém alak lehet, aki megcsinálja. S ha a teste jelez, hogy ez nem jó neki, abba lehet hagyni.

2015. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!