Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérszegény nőnek milyen...

Vérszegény nőnek milyen diétát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Súlycsökkentés is a cél, de alapvetően inkább a kellemetlen "tünetek"- gyakori szédülés, fáradékonyság, rosszullétek, stb- enyhítése. Mindez megfizethető áron (olvastam egy csomó javaslatot a neten, de azok egyike sem volt az én pénztárcámnak való). Ha számít, egyáltalán nem aktív életmódról van szó (nem is nagyon lehetne, 5 perc aktívabb futástól már pöttyöket látok, és el akarok ájulni), és szedek vasat, de ez önmagában azért nem feltétlenül elég.


Előre is köszönöm a segítséget!


2015. ápr. 28. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális vegyes táplálkozás sok zöld növényi nyersanyaggal, a vegetariánus étrend mellőzése. Ha alacsony vérnyomás is van a háttérben, akkor azt is kezelni kell, a súlyfelesleget pedig le kell dolgozni.
2015. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

van alacsony vérnyomás, igen, de azt lövésem sincs, hogyan lehetne kezelni. orvosnál még nem voltam vele, mérték párszor a vérnyomásom, megállapították, hogy hm, ez alacsony (80 (jobb napjaimon 100)/60), de nem voltunk olyan helyzetben, hogy ez ellen tegyenek is (pl mikor vért akartam adni, és nem tudtam, többek között ekkor derült ki a vérszegénység is).


a súlyfelesleg inkább hiúsági kérdés, bőven az egészségesnek megszabott határokon belül van, BMI index is teljesen rendben. de azért szeretnék pár kilót leadni. fürdőruhaszezon, meg ilyesmi. csak elkezdtem diétázni, kalóriaszámlálós módszerrel, aztán ennek az lett a vége, hogy egy hosszabb nap végére már majdhogynem elájultam, hófehér lettem és jéghideg minden irányból. gondolom, nem a leginkább megfelelő diétát választottam.

2015. ápr. 28. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, és csak orvosi javaslatnak megfelelő diétát alkalmazz.
2015. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvoslás (tüneti kezelés, betegségek állandósítása, gyógyszer eladás növelése lehetőleg élethosszig) nem nagyon ért a táplálkozáshoz.


A gabonaevés is okoz olyan problémákat mint amiket leírtál. Emésztési, felszívódási zavarokat, plusz súlyproblémákat.


Próbáld meg, hogy gabonák helyett húst, belsőségeket (máj, stb.) és zöldségeket eszel. Persze zsírral, nem kell túl sok kalóriát enni, de annyit igen, hogy legyen energiád a napi teendőkhöz, edzéshez. Ha ezt sikerül nagyjából eltalálni és az ételeid is minőségiek (nem cukros, lisztes, antitápanyagokkal teli, nem gyulladásfokozó) akkor jóllakhatsz, erősödhet a véred, energiaszinted és még a súlycsökkenés is elérhető.

2015. ápr. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nagyon fontos a megfelelő vasbevitel. Ha a vastabletta önmagában nem elég, akkor (és egyébként is) sokkal több zöld zöldséget kéne enni. Mennyiségtelen brokkolit, spenótot, sóskát, zöldbabot stb. kellene fogyasztani. Alacsony vérnyomásra, meg nagyapáink módszere: 1 pohár vörösbor esténként. :)

A szénhidrát diéta tényleg nem a te egészségi állapotodnak való. A zsírbeviteledet próbáld minimalizálni. A szénhidrátbeviteled zömét pedig az előbbiekben említett zöldségek adják.

Remélem tudtam segíteni.

2015. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 kérdés!


és ha valaki minimalizálja a szénhidrát bevitelét (zöldségekre) és a zsírbevitelét.. akkor úgy lényegében véve egész nap alapvetően fehérjét eszik?


Én zöldség-hús párti vagyok, és azt leszámítva, hogy értelmetlen módon szeretem a húst (bár inkább belsőségeket) azért.. hogy ne legyen annyira sok a fehérje, szerintem mindenképpen kell vagy zsír, vagy szénhidrát. Mivel a nagyobb mennyiségű szénhidrát nem túl jó, marad a zsír. De vagy ez, vagy az elvileg kéne a fehérje (és a zöldségek) mellé. Zöldségekben ugye eléggé kevés a szénhidrát, bár aki tényleg több kiló zöldséget megeszik egy nap, annál lehet hogy nem :)

2015. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: ez engem is érdekel :D Alapvetően nem eszek sok széhidrátot, reggelire egy szelet (teljes kiőrlésű) kenyér, meg néha valamilyen tésztaféle, de az relatíve ritka. Húst minden nap, változó körettel. A belsőségeket viszont valahogy nem tudom integrálni az étrendembe. Max májkrém és májgombóc formájában, de különben megy minden a macskának.
2015. ápr. 30. 08:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Hmm.. hát ezzel a macska tagadhatatlanul jól jár.


Csak ugye elég értékes anyagokat és változatos aminosavprofilú fehérjéket, szerves kötésben lévő ásványi anyagokat is lepasszolsz.

2015. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!