Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Allergiás vagyok...

Mit tegyek? Allergiás vagyok a Tejfehérjére, a lisztre, a tojásra, a kukoricára és az élesztőre. Ráadásul epehólyagom sincs, mivel megtört és ki kellett szedni.

Figyelt kérdés
Gyak semmit nem tudok enni csak rizst meg húst, meg párolt olyan zöldségeket amik nem K betűsek. Karfiol kizárva, és a brokkoli is felfúj.... Ja, és UTÁLOM a húst.
2015. ápr. 30. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ember hús és zöldségevő.


Ezekre nem vagy allergiás. A tojás allergia idővel még rendbe is jöhet.


Zsírt is ehetsz, csak emulteált formában (kókuszzsír + lecitin, kever kever).


Hús, zöldség + emulgeált zsír, legegészségesebb.


Kaját meg ne utálj, az nem jó. Enni kell.

2015. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hoppá... Amikor jönnek a laktóz- és gluténérzékenységgel, hogy az nehéz, csak nézek, én direkt nem eszem őket, könnyű.

De se hús, se tojás? Hajajj.


Kemény, sokáig érlelt, kvázi laktózmentes sajtokkal próbálkoztál már? (A zsírról később, a light sajtokról csak annyit tudok, hogy léteznek és a közelükbe se megyek, lövésem nincs, van-e light keménysajt.) Ha az nem megy, akkor úgy kb. gluténmentes vegán leszel. A diófélékre nem vagy allergiás?

Fehérjének ott vannak a hüvelyesek (inkább a zöldborsót, zöldbabot ajánlom, könnyebben emészthetőek és nyersen sem mérgezők, bár ez nem tudom, főzve mit számít), az olajos magvak (vagy maglisztek, azok nem olyan zsírosak, de erről később), a zöldségek, plusz sok gluténmentes gabonában vagy álgabonában is akad azért fehérje (a kendermagról olvastam már szépeket), simán be lehet vinni eleget.


Nagyon sokan ketogéneznek epehólyag nélkül (ez, ha nem koplal az ember, egy durván zsíros diéta), így nem gondolom, hogy kerülnöd kellene a zsírt. A nem működő epehólyag borzalmas, a kivett sokkal jobb és nem kell félni a zsírtól. De nem tudom, miért nem.Az OK, hogy termelődik epe, de az folydogál, nem tud böffenteni egyet az epehólyag... De ez engem nem érintett sosem, utána kéne olvasni.

2015. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen igaz, emulzió és kókuszzsír, ez így könnyebben emészthető, el is feledtem. De nézz utána, hisz a Te egészségedről van szó.
2015. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

folydogáló epe nyilván kevésbé effektív mint egy normál adag érett, kellőképp besűrűsödött adag.


Hal, az is fehérje, de más ízvilág mint a hús.


Gombák, tengeri herkentyűk.

2015. ápr. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a hal is hús (hisz egy állat teste az is), de más íze van, az tény. Sőt, a különböző halaknak is más.

Gomba, való igaz, az is kellemes, én inkább csak kiegészítésnek használom, túl drága és macerás lenne azzal jóllakni vagy akár fehérjével arra alapozni. De azért az utóbbiban segíthet.

2015. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!