Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás/evészavaros lányok,...

Anorexiás/evészavaros lányok, akik meggyógyultak! Nektek mennyi idő után rendeződött a ciklusotok? Hány hónap telt el a normál súly visszaszerzése után, amíg megjelent a menstruáció megint?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 23:32
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az anorexiások soha nem gyógyulnak meg teljesen. A ciklusod 1-3 hónap alatt rendeződik, ha eléred az ahhoz szükséges testzsírszázalékot. Minél tovább vagy kórosan sovány, a tested annál tovább kénytelen úgy fenntartani magát, hogy a nem létfontosságú szervektől veszi el a tápanyagot vagy azokat építi le.

Igen, ez azt jelenti, hogy ha túl sokáig sz a r o z o l , akár meddővé is válhatsz. És persze ez csak a jéghegy csúcsa.

Ezért igyekezz mihamarabb rendbetenni fejben a dolgokat. Sportolj a hízókúra mellett. Az pszichésen és fizikailag is segít, hiszen mégiscsak jobb dolog izmot "hízni", mint hájat.

2015. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anorexiások nem gyógyulnak meg, csak stagnálnak, akár életük végéig is.

De amint lesz egy változás, probléma, ismét beteggé válnak.


Nekem két évig nem volt (45 voltam akkortájt), és amint meghíztam 53-54-re megjött.

Most megint nincs 3-4 hónapja, de most 41 kiló vagyok...

2015. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!