Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vércsoport szerinti étrendről...

Vércsoport szerinti étrendről vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nekem A+ a vércsoportom. És a vércsoport diéta szerint a vegán életmód lenne nekem a legmegfelelőbb. Mivel az A-s csoport akkor alakult ki, mikor az ember letelepedett, földművelésbe kezdett és a legfőbb energia/tápanyag forrása növényi eredetű volt.

0-ásnak elvileg lehet húst-hússal enni, kevés tejet.(mert a legősibb)

B-nek mindent.

AB-nek mérsékeltebb húsbevitelt javasolnak.


Nem tudom van e ebben ráció.

De nekem nehéz volna betartanom, mert hiába javasolt nekem a gabona...nem ehetem, mert glutén-, búza-,kukorica- és élesztőérzékeny vagyok. ...pedig elvileg nem kéne...

És elszomorítana, ha csak brokkkolit, meg füveket ehetnék.



2015. máj. 4. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Senki sem bírja a gabonákat (glutént) a kazeint és általában a sok szénhidrátbevitelt sem, hosszú távon.


Ha gondolod légy vega, de valóban, gluténmentesen kéne (most te éppen eleve gluténérzékenynek tartod magad, az összes vega gondolkodhatna így).


De ehetsz nyugodtan húst is, ha nem okoz panaszokat. Hisztamin intolid nincs?

2015. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hisztamin intoleranciám? Nem tudok róla.

Csak a búza, kukorica, meg az élesztő jött ki pozitívra a tesztben. De úgy általában, hadilábon álok a gabonákkal...volt hogy a zabkása okozott problémát, pedig az nem búza, ezért gondolom, hogy a glutén se jó nekem, noha nem lett + a vérvizsgálatnál. Ez az 54-es panel (alapélelmiszerek)teszt.

A vegánsághoz meg nem nagyon füllik a fogam :/ Szeretem a húst, főleg a vöröset, meg a sajtot is. Régen szerettem a fincsi kelt tésztákat is, ill. szeretném. ... Szóval rosszul esne, ha a többi finomságról is le kellene mondanom és ehetnék csak zöldeket. Vagy ha nem akkor jön a rák, meg más korság.

2015. máj. 4. 16:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Elhamarkodottan levont előfeltételezésnek gondolnám, hogy mérsékelt húsfogyasztás rákot vagy más krónikus betegséget okozna. Persze ha van rá bizonyíték akkor lehet úgy. Van rá?


Zabban is van valami idegesítő gabona fehérje amit nem nagyon bírunk igazából.

2015. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A vércsoport szerinti étrendnek semmiféle tudományos alapja nincs!

Ezzel a témával kizárólag az azoterikus meg alternatív gyógyító oldalak foglalkoznak. Így aztán a téma megbízhatósága is ennek megfelelően zérus.

2015. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ennek nem nagyon van tudományos alapja? Vagyis orvosilag nem elismert.
2015. máj. 4. 19:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Felejtsd el ezt a vércsoport szerinti hülyeséget.

Az étkezési szokásaidat kizárólag az orvosilag igazolt érzékenységed érzékenységeid szerint kell módosítanod.


Azaz ha kiderült, hogy tejcukor intoleranciád van, akkor kerülnöd kell a laktóz tartalmú ételeket.

Ha glutén érzékenységed van, akkor a glutén tartalmú étkeket kell kiiktatnod az étrendedből.

És így tovább...


Viszont mindenképpen kérd ki SZAKKÉPZETT dietetikus tanácsait, hiszen egyes fontos élelmiszerek törlése az étrendből alkalmanként helyettesítőt kíván.

2015. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk. Én sem hiszek a vércsoportos táplálkozásban. DE az, hogy orvosilag mi elismert, baromira nem releváns. Orvosilag az elismert, hogy minél több gyógyszert kell enni, mert akkor pénzhez jutnak a gyógyszergyártók.


Orvosilag az elismert, hogy minél több gyógyíthatatlan krónikus betegség legyen, mert így van mire ráfogni a gyógyszerszedést.


Az orvostudomány pedig egy nagyon manipulálható, megtévesztő valami.


Tehát ne az orvosok legitimálják már a dolgokat.. Utána kell nézni, van ennek a vércsoport izének is irodalma. Akit érdekel, az megnézi mégis milyen módon találták ezt ki, valami immunreakciókat vizsgáltak? Milyen módszerrel jutottak eredményekre? És vajon azok az eredmények értelmesek is?



Na de nem attól lesz értelmetlen (ha az) mert a nyugati evidenszbézd orvoslás nem ismeri el.

2015. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Van/lehet némi "tudományos" megalapozottsága a vércsoport diétának, de nem áll megdönthetetlen lábakon.

0-ás vagyok.

Elmélet: Hús és zsír mehet ész nélkül (kivéve sertés és liba, nade miért?), a tojást elvileg nem bírom, búza és magas fehérjetartalmú gabonák kilőve. Kukorica kilőve. Tejtermékek kilőve, egy két sajtféle mehet.

Tények:

2 hete táplálkozom a 0-ás étrend szerint. Eddig nem vettem észre változást. Adok még neki 1 hónapot.

Hogyan ettem 2 héttel ezelőttig: rengeteg hús, sok tojás. CH ből az energibevételem 50%-a. Források: rizs, durumtészta (ami ugyebár magasabb fehérjetartalmú az átlagosnál), 4-6 gramm/100 gramm rosttartalmú kenyerek. Néha zabpehely, burgonya, hüvelyesek.

Heti 2-3 alkalommal 150 gramm joghurt/kefir, heti 100 gramm sajt, 200 gramm túró.


Meglátjuk, lesz-e változás.


Ha gondolod, jelzem, mit tapasztaltam.


Az orvosok kapcsán egyetértek Tápival.

2015. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ehetsz húst, de ne olyan sokat, a tejtermékeket se bírja nagyon az A vércsoport ahogy azt a 0-ás se, a 0-ás a húsevő. Nem írja az A vércsoportra hogy vegának kell lenni de kevés húst ehet, abból is csak szárnyasokat, mert csak azt bírja a gyomra. Amúgy gyenge az emésztőrendszere, a 0-ás ellentéte teljesen amúgy, annak meg erős, a 0-ás az szívós, az A-ra nem mondható el ez. Na meg ha elolvasod a személyiséget, akkor is ez a kettő az ellentét.

Ilyen szempontból szerintem a B a legjobb (lehet elfogult vagyok mert én az vagyok, na mindegy)

az az aki mindent megehet... jesszus mekkora szófosás jött rám, még tudnék mesélni de inkább abbahagyom xddd


tehát nem kell vegának lenned, de kevés húst egyél és csirkét, a többit felejtsd el. Bár én nem hallgatok a vércsoport szerinti étrendre. Amúgy is mindenevő vagyok xdd

2015. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor megnéznék B vércsoportú embereket, akik mindent esznek is, mert elvileg bírják.


És jó lenne elemezgetni, tünetek alapján ki mennyire gluténérzékeny, tejérzékeny.. :)

Csak két gyakori, aztán persze lehet, hogy közöttük nagyon kevés az ilyen (na persze :)

2015. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!