Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A napi 7-8 tojás káros lehet...

A napi 7-8 tojás káros lehet hosszútávon?

Figyelt kérdés
Vagy úgy jó hogy megeszek 2-3 egész tojást a többinek meg csak a fehérjét enném.

2015. máj. 14. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha érzékeny vagy a tojás fehérjére, akkor ne edd a fehérjét.


A sárgájával semmi baj nincs, nagyon egészséges (nagyon optimális étel).


De a sárgájában is van sajnos/nem sajnos fehérje, amúgy az értékes elemei a vitaminok és a lipidek (zsírok). A fehérjére van aki érzékeny.. mármint most a tojássárgában lévő fehérjére gondolok.


A tojásfehérje meg ugye eléggé értéktelen anyag, tiszta fehérje.. max. testépítőknek jó vagy éhezőknek, átlag ember számára kb. fölösleges fehérjének számít, a tojássárga jobb tápanyagforrás.

2015. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

# 1 külön tojásfehérjét tényleg baromság enni, de az még nagyobb baromság, hogy "fölösleges fehérje". Az átlag ember túl kevés fehérjét eszik, jól jön az...


A koleszterinmítoszban ma már nem hiszünk, tehát nyugodtan megehetsz napi 7-8 egész tojást.

2015. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod!

Tojással nem tudod elrontani úgy a gyomrod mint a cukorral és még tápanyag sincsen benne.

Tojás az egyik legjobb tápanyag diéta idején ami laktat hosszú távon.

2015. máj. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább sok fehérjét eszünk, még a búzaevők is annyi hússzáramzékot esznek, hogy a fehérje szükségletüket simán átlépik.. bár egy kicsit magamból indultam ki, illetve valóban az a kevés fehérje ami a tojásfehérjében van, grammokról van szó, nem igazán számít sokat. Még 8 tojásnál is max. 30g fehérje van a fehérjében, most nem pont ettől lesz egy átlag embernek túlzottan magas a fehérjefogyasztása. Igaz.


Bár nekem az ideális tojás az sárgájából állna :)

2015. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az összes ismerősöm és rokonom szendvicsen, péksüteményen, és egyszerű tésztás kajákon él. Erre van pénz, vagy energia, kinek mi. 30g fehérjét is max vasárnaponként visznek be, mikor van pörkölt. Nem tudom elhinni, hogy túl sok fehérjét eszik az átlag magyar. :D Valamiért pedig nagyon divatos ezt hangoztatni mostanában. De lehet csak én vagyok értetlen. A "sok hússzármazék" alatt maximum virslire, parizerre lehet gondolni, nem napi szinten való színhús fogyasztására... az ilyen készítményeknél pedig a 10% fehérjét is szójafehérje hozzáadásával érik el, beleszámolni is fölösleges a fehérjebevitelbe.
2015. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most ebben nem tudok egyet nem érteni, ilyen is van, sőt. Tény, hogy a 'fejlett' országokban is komoly a minőségi éhezés bizonyos emberek között.
2015. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Kb 2 éve megeszek heti 20-30 tojást. + még amiben van, csak nem látszik. Még élek. Persze eszek mást is, pl. nyers zöldségeket is. Szerintem ez a legolcsóbb fehérje és könnyű tükörtojást csinálni. (Pár csepp olajon és kis lángon és lefedve hogy ne égjen meg a széle és az alja sem!!!)
2015. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!