Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tehetném 100%-osan...

Hogyan tehetném 100%-osan egészségessé az étrendem?

Figyelt kérdés
Mi mindent kell kizárnom ahhoz, hogy azt mondhassam: "Egészségesen étkezem."? Edzés nélkül csak az étrendváltoztatással mennyit és mennyi idő alatt lehet fogyni? Ha tartom az életmódot, nem lesz belőle jojó?

2015. máj. 17. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Ezen a bolygón ebben az évezredben egészségesen...? Azt még meg tudod tenni, hogy csak nagyon megfelelően tartott állatok termékeit eszed, boltban sosem veszel zöldséget, csak rendesebb helyről, ahol legalább azt tudják garantálni, hogy ott nem permeteztek ésatöbbi...


De tudod, annyi egészségtelen dolog van az életben. Stressz, rossz levegő, például. Nem hiszem, hogy az a gyönge pont, hogy a növényt permetezték.


Hogy mit kell kizárnod, az jó kérdés. Nekem megvan a saját magam számára a véleményem, meghoztam a döntéseket, néha kizártam dolgokat, amikről nem tudom, rosszak-e, de nekem nem kellenek s ne bízzunk semmit a véletlenre... Azért maradt épp elég s megteszem, ami tőlem telik. De nem vagyok szakértő és igencsak megoszlanak a vélemények, heves vitákba nem szállok be.

Én a glutént, a laktózt, a normál cukrot, a bolti adalékanyagolt cuccokat kerülöm s még egy csomó dolgot nem eszem, de sok étel van, amit nem tartok rossznak, csak nekem nem előnyösek és boldogan megvagyok nélkülük. Szénhidrátszegényen étkezem s ez így nekem jó. De van, aki nem tudna így élni.


Heti 1 kiló fogyás még reális, bár nem kell csodálkozni, ha nem jön össze annyi, főleg mozgás nélkül.

Hogy lesz-e jojó, az sok dologtól függ. Ha jó az étrend, de elkezdesz nagyon sokat enni, eléggé esélyes, hogy hízol.

2015. máj. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mármint hogy olyan nincs, hogy 100%-osan egészségesen.

Azt, hogy simán egészséges, nem tudom értelmezni, ki mit nevez annak...? Én azt, amivel egész jól elvagyok egy életen át, nem kifejezetten károsít, illetve amennyire igen, azt a testem könnyen lekezeli. De ez nem 100%-os. Olyan talán nincs is. A sport is folyamatosan mikrosérüléseket okoz, meg szabad gyököket meg mindenfélét. Az öröm is stressz... De azt hiszem, ekkora elbonyolításra nem gondoltál. Csakhogy ezek jutottak eszembe a 100%-ról... Vagy azt úgy érted, megteszel mindent, amit csak lehet?

2015. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!