Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SOS! Nem akarok visszaesni!...

SOS! Nem akarok visszaesni! Valaki mondana pár bíztató, bátorító szót?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sajnos én bulimiás voltam 14-18 éves korom között, de már kigyógyultam belőle, és csak néha napján ,,estem vissza" egy-egy napra. Aztán most, hogy egyetemre járok, és nagyon nagy rajtam a nyomás, megint elkezdett szeptembertől jobban érdekelni a súlyom, és minden elszenvedett kudarcot a külalakomra vezetek vissza. Fogytam is vagy 6 kilót, viszont nem koplalással. Heti 5 aerobic, súlyzózás, aktív életmód, és sok-sok zöldség, gyümölcs, fehérje, napi 1500 kcal, min. Ez rendben is, azonban én úgy érzem, hogy most, hogy valóban a nyakamon a vizsgaidőszak, és nehezedik a nyomás, egyre csak azt érzem, hogy nem vagyok elég vékony, még és még többet akarok fogyni. Nem koplalok, viszont, nagyon megijedtem, mert az előbb egy kisebb falásroham jött rám. Olyan, amilyen már rég volt. És nagyon félek, mert nem akarok megint visszaesni.:( Most nagyon nagy stressz van rajtam, mert ezen a héten tudom meg a gyakorlati jegyeim eredményeit, viszont tudom, hogy ez nem ok arra, hogy így viselkedjek. Mégis, valami eluralkodott rajtam megint. De nagyon nem akarom ezt újból csinálni. Egészséges akarok lenni! Kérlek ne bántsatok, nem kérek kötözködő hozzászólást, most egy-két bátorító szó hiányzik, hogy kitartsak, és ne csináljak hülyeséget!:(


Különben a családban, kapcsolatomban minden rendben, csak ők most nincsenek itt, egyedül vagyok jelenleg, és nagyon be vagyok pánikolva. Általában ők mindig segítenek túljutni a nehézségeken.


2015. máj. 20. 16:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most megtettem... Nagyon bánom. Szédülök, fáj a fejem. Hülye voltam nagyon. De minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ez ne forduljon még egyszer elő, mert tisztában vagyok vele, hogy ,,annak idején" nagy szerencsém volt, hogy kijöttem belőle, és egyáltalán itt vagyok még. Lehetett volna sokkal nagyobb baj is, ha nem lett volna velem kegyes a sors. Érzem, tudom, ha most hagynám magam visszaesni, már nem biztos, hogy ilyen szerencsésen megúsznám, és akár bele is halhatnék. Ezt nagyon nem akarom. Tiszta lappal kezdem a holnapot. Sőt, a mai nap további részét is. Iszok egy nyugtató teát, edzem egy nagyot, tanulok, és holnap újból igyekszem enni kiegyensúlyozottan, sok zöldséget- húst, gyümölcsöt, mint eddig is igyekeztem. Elgondolkodtam. Vizsgaidőszak, szigorlatok ide vagy oda, az egészségemet nem akarom kockára tenni. Megpróbálom megemberelni magam.
2015. máj. 20. 16:29
 2/14 A kérdező kommentje:

Már nagyon megbántam. Az egész rohamot az váltotta ki, hogy volt itthon 2 tábla csoki. Eddig, mióta tünetmentes voltam, vagy megtudtam állni, és simán elmentem mellette, vagy egyszerűen nyugodtan ettem belőle amennyi jól esik és nem volt ekkora bűntudatom. Azonban most mint aki teljesen kikelt magából elpusztítottam mindkettőt.:/

Nem veszek semmilyen édességet inkább, amíg újból minden egyenesbe nem jön.

Azt is tudom, hogy a hatalmas megfelelési kényszer, görcsös erőfeszítés, félelem a bukás miatt okozta.:/

2015. máj. 20. 16:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia. Pszichológushoz/pszichiáterhez jársz?
2015. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Régebben jártam, ma már nem. De, mint mondtam, jó ideje ez nem fordult elő. Csak most a nagy stressz ezt hozta ki belőlem. Ha nem tudok megbirkózni vele, és teljesen visszaesnék akkor ismét fogok járni.

Különben most jobban vagyok, és azt érzem minden menni fog a ,,régi kerékvágásban".

2015. máj. 20. 18:13
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy menni fog, kitartás :-)
2015. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat.:)
2015. máj. 20. 19:29
 7/14 A kérdező kommentje:

Az előbb ettem natúr joghurtot kiwivel+s egy kis sovány sonkát, és ettől nincs bűntudatom, most jól vagyok így.:) Mondom,nálam nem a koplalós periódus váltja ki a zabarohamot, mert igyekszem egészségesen táplálkozni, mindent megadni a szervezetemnek.

Általában csak ezeket eszem: csirke, pulyka, sovány marha/borjú, tojás, hal, túró, joghurt, rengeteg zöldség, gyümölcs, kevés rizs szinte semmi tésztaféle.

2015. máj. 20. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne kínozd magad sokáig a bűntudattal. nagyon ügyesen, tudatosan táplálkozol, nehéz lehet mikor jönnek a rohamok, de meggyógyultál tehát van benned erő :) ne tarts otthon csokit + ilyen cukros sz.rokat és akkor nem kísértenek.
2015. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Általában nem szoktam, de még maradt abból amiket kaptam szülinapra, stb. Mindig mondom mindenkinek, hogy inkább bármi mást, csak ne édességet, hát nem mindig veszik figyelembe. És sajnos általában a túlsúlyosabb ismerőseim ,,tömnének" cukorral. Amikor meg stressz van, fenn áll a veszélye, hogy hozzá is nyúlok, és elvesztem a kontrollt.:/ De már elfogyott minden ,,bűnös" cucc itthon.

Amúgy szerencsére nem vagyok kövér, bár annak érzem magam sokszor, 57 kiló, a 173 centihez.

2015. máj. 20. 20:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Egyàltalàn nem vagy kövér! Sőt! Vékony vagy 53kilòval.


Kérj segìtséget szakembertől! Az egyetemeken vannak is központok ahol segìtenek, de ha oda nem akarsz menni keress màshol /sztk, magàn doki/.

Nem tudom lehet butasàgot írok de...az 1500kcal nem kevés? 2000kcal az alap egy nőnek, nem? Bocsi ha hülyeséget írtam :/


Erős vagy! Meggyògyultàl és egészséges vagy! Minden rendben lesz! ;)

2015. máj. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!