Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vitaminok és ásványi anyagokat...

Vitaminok és ásványi anyagokat mivel lehet megfelelően pótolni? 22/f

Figyelt kérdés
Külön szedjek C vitamin tablettát (cetebe), kalcium(Calcium-D-Sandoz), magnézium (magne B6) és béres csepp? Hogyan lehetne megfelelően pótolni az ásványi anyagokat és a vitaminokat, úgy hogy ne adagoljam magamat túl, mert a vitaminokból se jó a túl sok? Mit ajánlotok?

2015. máj. 21. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A mennyiségre kell figyelni, hogy ne adja ki a napi ajánlott mennyiség 100%-át. Kálciumot csak akkor pótolj, ha egyébként kálcium szegényen étkezel. (sok tejtermékben van, mákban pl.) magne b6-ból nem tudod túladagolni magad mert olyan 50 mg van egy tabiban, 350 mg kell. Napi 3-4 viszont elég ha nincs hiányod. C vitamint nem tudod túladagolni, mert vízben oldódó vitamin. A béres csepp jó vas pótló, ha állati belsőségeket eszel viszont vigyelj oda, aznap ki is lehet hagyni. (pl csirkemáj) a növényi eredetű vas nem szívódik fel túl jól ezért azzal nem kell foglalkozni. Egyébként ha nem tévedek csak egy pár miligram vasat tartalmaz az a 20 csepp, szerintem az ajánlott bevitel felét teszi ki napi kétszer. És ami fontos, hogy hosszú távon ne szedd ezeket a készítményeket, csak 4-6 hetes kúra alkalmával. Így nem adagolod túl.
2015. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Colitisem van, ami ugye felszívódási problémák lehetnek. Szerencsére nem súlyos. Én is úgy gondoltam hogy kúraszerűen.
2015. máj. 21. 21:32
 3/7 kergabb válasza:
Szerintem esetleg magas vitamintartalmú ételeket (gyümölcsök, zöldségek) építs be az étrendedbe.
2015. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi alapján derült ez ki nálad? Mert nekem folyamatosan visszatérő vashiányom van és volt már súlyos magnézium hiányom, nagy mennyiség is kevés néha. Ez szerinted az?

Egyébként ha ez a helyzet akkor lehet bátrabban is szedni ha kúraszerűen gondoltad. Bár magnéziumból a magne b6 tényleg gyenge, szerintem valami nagyobb dózisú is szóba jöhet főleg ha nem szívódik fel rendesen. (én magnosolv granulátumot ajánlom vagy ha tabletta akkor béres magnézium + b6)

2015. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzel:

[link]

2015. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az összetevőkre kattintasz, láthatod, mit tartalmaz. Ne a gyógyszertári vackokat szedd, mert azok semmit sem érnek.
2015. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A napi ajánlott mennyiségek a hiánybetegségek elkerüléséhez elegendők. A béres és társai a vcc kategóriába tartoznak. Annak a többszörösét kellene szedned.
2015. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!